Polski zespół nagrał cover przeboju "Strangelove" Depeche Mode [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Polski zespół nagrał cover przeboju „Strangelove” Depeche Mode [WIDEO]

Polski zespół nagrał cover przeboju „Strangelove” Depeche Mode [WIDEO]

Zobaczcie, jak brzmi utwór „Strangelove” w wersji muzyków z Wejherowa!

Zobaczcie, jak brzmi utwór „Strangelove” w wersji muzyków z Wejherowa!

Zespół Spirits in the forest powstał w czerwcu 2020 roku z inicjatywy Kamila Podbielskiego. Oprócz Kamila, który jest wokalistą i klawiszowcem, do grupy należą również: gitarzysta Damian Podbielski, basista Artur Baranowski oraz perkusista Kordian Sikorski. Nazwa zespołu nawiązuje do ostatniego albumu live Depeche Mode, „Spirits in the Forest” oraz do faktu, iż spotkanie członków grupy odbyło się w wejherowskim lesie.

Celem SITF jest granie utworów Depeche Mode i pokazanie magii tego zespołu. Polscy muzycy podkreślają, że w przypadku Depeche Mode każdy dźwięk ma znaczenie, a utwory i albumy Brytyjczyków są bardzo przemyślane i dojrzałe.

Pomysł na zaproszenie znanej aktorki, Katarzyny Figury, do udziału w teledysku, wyszedł od Kordiana Sikorskiego, który wspomina w wywiadzie z „Dziennikiem Bałtyckim”:

Wideoklip do covera„Strangelove”, zrealizowany przez Studio Filmowe „Czarna Zebra”, został nagrany w Wejherowie. Czarno-biała stylistyka jest nawiązaniem do oryginalnego teledysku Depeche Mode w reżyserii Antona Corbijna. Poniżej możecie posłuchać oryginalnego wykonania:

Zespół Spirits in the forest planuje nagrać jeszcze kilka singli, zanim zacznie pojawiać się na koncertach. 5 września SITF poinformowali, że zakończyli nagrywanie utworu „A Question in Time”, którego premiera jest zaplanowana na początek 2022 roku.