Dziecięcy chór zaśpiewał przebój "Hallelujah" Leonarda Cohena » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dziecięcy chór zaśpiewał przebój „Hallelujah” Leonarda Cohena

Dziecięcy chór zaśpiewał przebój „Hallelujah” Leonarda Cohena

Czy może być coś bardziej poruszającego niż piosenka „Hallelujah” wykonana przez dziecięcy chór? Posłuchajcie tego magicznego wykonania.

Czy może być coś bardziej poruszającego niż piosenka „Hallelujah” wykonana przez dziecięcy chór? Posłuchajcie tego magicznego wykonania.

Dziecięcy chór One Voice powstał w 2001 roku z inicjatywy dyrygenta i aranżera Masafumiego „Masa” Fukudy. Napisany przez niego utwór „It Just Takes Love”, został wykonany przez uczniów podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002 w Salt Lake City. Po zakończeniu wydarzenia Fukuda zdecydował się kontynuować spotkania chóru w ramach ogranizacji non-profit. One Voice zyskał na popularności dzięki udziałowi w amerykańskiej wersji programu „Mam Talent” w 2009 roku.W skład chóru wchodzi 140 dzieci w wieku od 4 do 18 lat. Ich kanał YouTube liczy sobie prawie 4 mln subskrybentów.One Voice wykonuje różnorodne utwory muzyczne: pop, klasykę czy musicalowe piosenki. Posłuchajcie, jak brzmi „Hallelujah” wich wykonaniu:

Leonard Cohen wydał utwór „Hallelujah” w 1984 roku na płycie „Various Positions”. Napisanie słów piosenki zajęło mu aż 5 lat. W momencie nagrywania Cohen mógł wybierać z 80 wersetów, które przygotował. Ostatecznie zdecydował się na jedynie cztery najlepsze, choć podczas koncertów na żywo często zamieniał lub dodawał nowe zwrotki. „Hallelujah” nie było bardzo popularne w momencie premiery, ale z czasem zyskało przychylność zarówno słuchaczy jak i krytyków. Magazyn Rolling Stone umieścił je na liście 500 najlepszych utworów wszech czasów.