Strona Główna > Utalentowana pianistka wykonała przebój „Bohemian Rhapsody” Queen

Utalentowana pianistka wykonała przebój „Bohemian Rhapsody” Queen

Zobacz, jak brzmi utwór „Bohemian Rhapsody” w wykonaniu niezwykle utalentowanej pianistki!

Zobacz, jak brzmi utwórBohemian Rhapsody” w wykonaniu niezwykle utalentowanej pianistki!

Aleksandra Kuznetsova, występująca pod pseudonimem „Gamazda” to pochodząca z Rosji 27-letnia artystka, która słynie z wykonywania coverów znanych rockowych przebojów. Jej aranżacja utworu „In the End” Linkin Park ma obecnie ponad 10 mln wyświetleń na YouTube. Zobaczcie, jak poradziła sobie z legendarną piosenkązespołu Queen:

Gamazda pochodzi z rodziny muzyków i od małego była kształcona w tym kierunku. W wieku 3 lat zaczęła swoją przygodę z grą na pianinie. W 2014 roku ukończyła Konserwatorium Moskiewskie, gdzie otrzymała klasyczne wykształcenie muzyczne. Pięć lat później założyła kanał „Gamazda” w serwisie YouTube, na którym zamieszcza fortepianowe covery popularnych rockowych utworów.Publikowane przez nią aranżacje są pełne pasji i radości.Artystka zdradziła, że uwielbia grać Metallikę, Rammsteina i The Cranberries.

Freddie Mercury napisałsingiel„Bohemian Rhapsody” do albumu „A Night in the Opera” z 1975 roku. W ciągu roku sprzedano ponad 1 mln kopii utworu. Jest on uznawany za przełomowy kawałek w karierze zespołu Queen orazich magnum opus. Łączy w sobie trzy odrębne gatunki muzyczne: a capella, balladę operową oraz hard rocka.