Strona Główna > Uczestnik „The Voice” zaśpiewał hit „Take on me”. Jurorzy nie kryli łez!

Uczestnik „The Voice” zaśpiewał hit „Take on me”. Jurorzy nie kryli łez!

Właśnie dla takich momentów warto, oglądać programy typu talent show. To wykonanie na pewno zapisze się w historii „The Voice”!

Właśnie dla takich momentów warto, oglądać programy typu talent show. To wykonanie na pewno zapisze się w historii „The Voice”!

Ten wielki hit bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Wcześniej mogliśmy usłyszeć go między innymi wykonanego przez

Wydane oryginalnie w 1985 roku wideo do „Take On Me” zostało niedawno odnowione i dla poprawy jakości unowocześnione do formatu 4K. Wyreżyserowany przez Steve'a Barrona teledysk zachwycił widzów przełomowym połączaniem ołówkowego szkicu z filmowymi ujęciami. Ta technika, zwana animacją rotoskopową, wymaga ręcznego odrysowania, klatka po klatce, ujęć z filmu. By ukończyć klip, Michael Patterson i Candace Reckinger spędzili 16 tygodni, odrysowując tysiące klatek.

A-ha jest symbolem lat 80. W swojej twórczości zespół miesza elementy synth popu, rocka oraz popu. Debiutancki album „Hunting High And Low” otwiera największy przebój grupy – „Take On Me”. Popularność singla miała również spory wpływ na odbiór całego wydawnictwa oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory rozeszło się ponad dziesięć milionów kopii albumu, który uczynił z członków zespołu A-ha gwiazdy światowego formatu, a Magne Furuholmen, Morten Harket oraz Paul Waaktaar-Savoy na stałe wpisali się w historię muzyki.