Jak brzmi cover przeboju "Don't Speak" zespołu No Doubt w stylu lat 60.? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak brzmi cover przeboju „Don’t Speak” zespołu No Doubt w stylu lat 60.?

Jak brzmi cover przeboju „Don’t Speak” zespołu No Doubt w stylu lat 60.?

Scott Bradlee i Haley Reinhart wykonali hit zespołu No Doubt, „Don’t Speak”, w symfonicznym, popowym stylu lat 60.

Scott Bradlee i Haley Reinhart wykonali hit zespołu No Doubt, „Don’t Speak”, w symfonicznym, popowym stylu lat 60.

Utwór powstał w ramach kolektywu muzycznego Postmodern Jukebox, którego założycielem jest aranżer i pianista, Scott Bradlee. Tym razem dołączyła do niego wokalistka Haley Reinhart, której towarzyszyła orkiestra złożona z kwartetu smyczkowego, perkusji, harfy, cymbałów, fortepianu oraz gitary basowej. Posłuchajcie jej niesamowitego głosu:

Haley Reinhart jest amerykańską piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. W 2015 roku współpracowała z Postmodern Jukebox nad wieloma utworami, m.in.: „Habits” Tove Lo, „All About That Bass” Meghan Trainor, „Oops!… I Did It Again” Britney Spears oraz coverem piosenki Radiohead „Creep”, który obecnie liczy sobie aż 98 mln wyświetleń na YouTube. Reinhart brała udział w 10. edycji amerykańskiego Idola, w której zajęła 3. miejsce. Wydała 4 solowe albumy studyjne: „Listen Up!” (2012), „Better” (2016), „What’s That Sound” (2017) oraz „Lo-Fi Soul” (2017).

Postmodern Jukebox słynie z przeróbek znanych przebojów muzyki popularnej, wykonywanych w jazzowym czy swingowym stylu. Aranżacją utworów zajmuje się Scott Bradlee, który gra również na pianinie. Bradlee jest również jedynym stałym członkiem kolektywu. Współpracował już z ponad 70 różnymi artystami i występował na koncertach zarówno w Ameryce, jak i w Europie. Kanał Postmodern Jukebox na YouTube liczy sobie 5 mln subskrybentów.

Singiel „Don’t Speak” pochodzi z trzeciego albumu amerykańskiego zespołu rockowego No Doubt, „Tragic Kingdom” (1995). Autorami utworu są Gewn Stefani, główna wokalistka grupy, oraz jej brat Eric Stefani. Początkowo była to piosenka miłosna, ale po wielokrotnych poprawkach, Gwen zdecydowała, że kawałek będzie o rozstaniu z jej byłym chłopakiem i członkiem zespołu, Tonym Kanalem.