Sam Smith nagrał balladę do musicalu "Drogi Evanie Hansenie" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Sam Smith nagrał balladę do musicalu „Drogi Evanie Hansenie”

Sam Smith nagrał balladę do musicalu „Drogi Evanie Hansenie”

Tym razem angielski popowy gwiazdor nagrał piosenkę do kinowej adaptacji musicalu „Drogi Evanie Hansenie”. W „You Will Be Found” artyście towarzyszy amerykańska wokalistka R&B, Summer Walker.

Tym razem angielski popowy gwiazdor nagrał piosenkę do kinowej adaptacji musicalu „Drogi Evanie Hansenie”. W „You Will Be Found” artyście towarzyszy amerykańska wokalistka R&B, Summer Walker.

W nowym utworze poza delikatnymi głosami wokalistów słyszymy kruche akustyczne dźwięki i zwiewne smyczki. Cały numer, wzbogacony gospelowymi chórkami, niesie pozytywne przesłanie, nadzieję i inspirację. Duet nagrany przez Sama Smitha i Summer Walker stanowi nową wersję piosenki, którą w oryginalnym musicalu wykonał Ben Platt.

„You Will Be Found” to następca singla „The Anonymous Ones”, który na soundtrack do filmu „Drogi Evanie Hansenie” nagrała SZA. Na ścieżce muzycznej usłyszymy również utwory w wykonaniu takich artystów jak Carrie Underwood, Dan + Shay, FINNEAS i Tori Kelly.

Na soundtrack trafią również dwie oryginalne kompozycje autorstwa Benji Paska i Justina Paula: „A Little Closer” wykonane przez Coltona Ryana oraz „The Anonymous Ones” zaśpiewane przez Amandlę Stenberg, która napisała tekst i muzykę wspólnie z Paskiem i Paulem. Na płycie znajdzie się 16 piosenek zapisanych przez kompozytorów nagrodzonych Oscarem, Grammy i Tony. Premierę wyznaczono na 24 września.

Musical „Drogi Evanie Hansenie” zadebiutował na Broadwayu w grudniu 2016 i stał się fenomenem definiującym całe pokolenie. Muzyczny spektakl otrzymał sześć nagród Tony, w tym w kategorii Najlepszy musical i dla Bena Platta za Najlepszą rolę główną w musicalu. Album nagrany przez obsadę otrzymał Grammy.

W filmie Ben Platt powraca do roli Evana Hansena, czyli pełnego lęków licealisty, który szuka zrozumienia i poczucia przynależności w okrutnych i chaotycznych czasach mediów społecznościowych.

Za reżyserie odpowiada uznany reżyser Stephen Chbosky („Charlie”, „Cudowny chłopak”), autorem scenariusza jest laureat Tony Steven Levenson, a muzykę skomponowali Pasek i Paul. W filmie, poza Plattem, pojawiają się Amy Adams, Julianne Moore, Kaitlyn Dever, Amandla Stenberg, Colton Ryan, Nik Dodani i Danny Pino. Producentami filmu są Marc Platt i Adam Siegel, a producentami wykonawczymi Steven Levenson, Benj Pasek, Justin Paul, Michael Bederman i Stacey Mindich.