Elektryzujący cover "Sweet Dreams (Are Made Of This)" w wykonaniu tostera i żelazka » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Elektryzujący cover „Sweet Dreams (Are Made Of This)” w wykonaniu tostera i żelazka

Elektryzujący cover „Sweet Dreams (Are Made Of This)” w wykonaniu tostera i żelazka

Covery piosenek to żadna nowość, w sieci można ich znaleźć tysiące. Są wśród nich jednak takie, które zaskakują kreatywnością i pokazują, że muzyka kryje się wszędzie, nawet w urządzeniach codziennego użytku.

Covery piosenek to żadna nowość, w sieci można ich znaleźć tysiące. Są wśród nich jednak takie, które zaskakują kreatywnością i pokazują, że muzyka kryje się wszędzie, nawet w urządzeniach codziennego użytku.

Historia muzykujących sprzętów domowych rozpoczęła się już w 2014 roku, kiedy w serwisie YouTube pojawił się filmik przedstawiający znany z Gwiezdnych wojen „Marsz imperialny” zagrany na tosterze. Nagranie zyskało spore zainteresowanie internautów, co zaowocowało kolejnymi filmami, w których w roli solistów wystąpiły m.in. pralka i depilator. W 2019 roku oficjalnie rozpoczął się projekt Device Orchestra (z ang. orkiestra urządzeń), którego twórca wykorzystuje najróżniejsze przedmioty jako unikatowe instrumenty. W repertuarze tego niecodziennego zespołu znajdziemy zarówno przeboje minionych dekad, jak i te współczesne.

Najnowszy cover na kanale Device Orchestra to kultowy numer duetu Eurythmics„Sweet Dreams (Are Made Of This)”, w którym udział biorą dwie szczoteczki elektryczne, trzy terminale płatnicze, toster, żelazko i maszyna do pisania. Możecieposłuchać poniżej.

Trzeba przyznać, że ich brzmienie idealnie pasuje do gatunku, jakim jest synth pop. Warto zaznaczyć, że każdy cover jest tworzony w całości jedynie za pomocą urządzeń elektrycznych, bez użycia gotowych podkładów muzycznych i partii wokalnych. Kanał subskrybuje obecnie ponad pół miliona widzów, których zachwyciła kreatywność, talent i poczucie humoru jego autora.

Tak jakby orkiestra urządzeń elektrycznych nie była już wystarczająco oryginalna, twórca postanowił dodać swoim „muzykom” charakteru za pomocą doklejanych plastikowych oczu, drucianych rąk, muszek, czapek i gustownych fryzur. Na uznanie zasługują kreatywne i dowcipne imiona, jakie fani kanału nadają poszczególnym urządzeniom w komentarzach pod filmami. Na przykład jedna ze szczoteczek, nosząca rude afro, nazywa się Bob Floss (jest to połączenie imienia znanego z tej fryzury malarza Boba Rossa oraz słowa floss, które oznacza czyszczenie zębów nicią), natomiast toster otrzymał imię Bready Mercury (bread z ang. chleb).