"How Deep Is Your Love": cover czy oryginał - co brzmi lepiej? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „How Deep Is Your Love”: cover czy oryginał – co brzmi lepiej?

„How Deep Is Your Love”: cover czy oryginał – co brzmi lepiej?

Pomóżcie nam wybrać najlepsze wykonanie utworu „How Deep Is Your Love”. Czy będzie to oryginał zespołu Bee Gees, czy cover boysbandu Take That?

Pomóżcie nam wybrać najlepsze wykonanie utworu „How Deep Is Your Love”. Czy będzie to oryginał zespołu Bee Gees, czy cover boysbandu Take That?

„How Deep Is Your Love” to popowa ballada napisana i nagrana przez zespół Bee Gees w 1977 roku na potrzeby filmu „Gorączka sobotniej nocy” z Johnem Travoltą w roli głównej. Album z soundtrackiem, w którego skład wchodzi 5 piosenek Bee Gees, jest jedną z najlepiej sprzedających się ścieżek dźwiękowych na świecie.

Zespół Bee Gees został założony w 1958 roku przez trzech braci: Barry’ego, Robina i Maurice’a Gibbów. Początkowo byli znani ze śpiewania utworów w harmonii wielogłosowej z delikatnym podkładem muzycznym, a pod koniec lat 70. stali się wykonawcami muzyki rozrywkowej w stylu disco. Grupa została rozwiązana w 2003 roku w wyniku śmierci Maurice’a. Za swoją działalność Bee Gees otrzymali członkostwo w Rock and Roll Hall of Fame. Ponadto przyznano im status Legendy muzyki oraz zostali wielokrotnymi laureatami nagrody Grammy.

Take That to angielska popowa grupa wywodząca się z Manchesteru. Została założona w 1990 roku. Obecnie należą do niej Gary Barlow, Howard Donald oraz Mark Owen. W przeszłości do zespołu należeli również Robbie Williams i Jason Orange. W 1996 roku Take That wydali cover utworu „How Deep Is You Love”, który został umieszczony w albumie „Greatest Hits”. W tym samym roku grupa zawiesiła działalność. Została reaktywowana 9 lat później bez Robbiego Williamsa.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na Wasze ulubione wykonanie!