Strona Główna > Zdumiewające wykonanie przeboju „Eye of the Tiger” w formie kołysanki

Zdumiewające wykonanie przeboju „Eye of the Tiger” w formie kołysanki

Takiej przeróbki przeboju zespołu Survivor jeszcze nie słyszeliśmy. Czy potrafilibyście zasnąć do tej kołysanki?

Takiej przeróbki przeboju zespołu Survivor jeszcze nie słyszeliśmy. Czy potrafilibyście zasnąć do tej kołysanki?

Muzycy z zespołu The Piano Guys wykonali energiczną, rockową piosenkę „Eye of the Tiger” w zaskakującej aranżacji. Postanowili przerobić ją na kołysankę. Jest to pierwszy utwór, który promuje nadchodzący album pod tytułem „Lullaby”. Jak nazwa wskazuje, znajdzie się na nim dużo więcej popularnych piosenek przerobionych na kołysanki.

Inspiracją dla kołysanki „Eye of the Tiger” był mail od pewnego mężczyzny z marynarki wojennej, w którym zdradził, że cierpi na klaustrofobię. Podczas ciężkich nocy w małej kajucie słuchał utworów zespołu The Piano Guys, które pomagały mu się uspokoić.

The Piano Guysto grupa muzyków, którzy zajmują się aranżacją i wykonaniem znanych utworów na fortepianie i wiolonczeli. W jej skład wchodzą:pianista Jon Schmidt, którego mogliśmy usłyszeć w powyższym utworze, wiolonczelistaSteven Sharp Nelson, kamerzystaPaul Anderson oraz producent muzycznyAl van der Beek.

„Eye of the Tiger” to utwór amerykańskiego zespołu rockowego Survivor. Jego autorami są gitarzysta Frankie Sullivan oraz keyboardzista Jim Peterik. Piosenka została nagrana na prośbę reżysera i gwiazdę filmu „Rocky III”, Sylvestra Stallone’a. Oryginalnie tytułowym kawałkiem miał być utwór Queen „Another One Bites the Dust”, ale zespół nie wyraził zgody na jego wykorzystanie. Ostatecznie to właśnie „Eye of the Tiger” jest kojarzone z trzecim filmem o fikcyjnym bokserze Rockym Balboi.