Poruszający cover "The Sound Of Silence" w wykonaniu młodego wiolonczelisty » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Poruszający cover „The Sound Of Silence” w wykonaniu młodego wiolonczelisty

Poruszający cover „The Sound Of Silence” w wykonaniu młodego wiolonczelisty

Choć w tej wersji kultowego utworu duetu Simon & Garfunkel nie pada ani jedno słowo, muzykowi w pełni udało się uchwycić jego ponadczasowe przesłanie.

Choć w tej wersji kultowego utworu duetu Simon & Garfunkel nie pada ani jedno słowo, muzykowi w pełni udało się uchwycić jego ponadczasowe przesłanie.

Janek Diug to wiolonczelista, który od czerwca 2019 roku. publikuje w serwisie YouTube covery znanych piosenek w zupełnie nowej aranżacji. Diugcello, bo taki jest pseudonim artysty w sieci, dzieli się z widzami swoją własną interpretacją najróżniejszych utworów zagranych na wiolonczeli, m.in. „Can’t Help Falling In Love Elvisa Presleya, Bohemian Rhapsody Queen czy „Imagine Johna Lennona.

Ostatnio na jego kanale pojawił się cover piosenki „The Sound Of SIlence„, oryginalnie skomponowanej przez duet Simon & Garfunkel, jednak obecnie lepiej znanej w wersji zespołu Disturbed z 2015 roku. Jego interpretacja, choć spokojna, jest także przepełniona emocjami. Pięknej grze na wiolonczeli towarzyszą równie piękne widoki, które idealnie pasują do klimatu utworu.

Paul Simon pisał tekst „The Sound Of Silence” w latach 1963-1964. Utwór oficjalnie pojawił się pierwszy raz na debiutanckim albumie, wydanym wspólnie z Artem Garfunkelem, „Wednesday Morning, 3:00 A.M.„. Simon nigdy do końca nie zdradził, dlaczego go napisał. Wiele osób myślało, że był reakcją na tragiczną śmierć prezydenta Stanów Zjednoczonych, J.F. Kennedy’ego w 1963 roku, jednak autor zaprzecza tej informacji, twierdząc, że stworzył go, zanim doszło do tego zdarzenia. Jak sam tłumaczy, piosenka, którą można interpretować na wiele sposobów, przede wszystkim opowiada o braku zrozumienia, empatii i miłości między ludźmi.

Mimo że wersja Janka Diuga pozbawiona jest tekstu, dzięki talentowi i wrażliwości młodego artysty, udało mu się przekazać tę samą, ponurą, ale motywującą do zmiany refleksję wyłącznie poprzez muzykę.