Akustyczny cover przeboju George'a Michaela » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Akustyczny cover przeboju George’a Michaela

Akustyczny cover przeboju George’a Michaela

Tym razem bez saksofonu, a z gitarą. Zobaczcie, jak utalentowany muzyk poradził sobie z hitem „Careless Whisper”!

Tym razem bez saksofonu, a z gitarą. Zobaczcie, jak utalentowany muzyk poradził sobie z hitem „Careless Whisper”!

Dave Winkler to pochodzący z Niemiec muzyk, który od 8 lat umieszcza w sieci covery znanych przebojów. Na filmach artyście niemal zawsze towarzyszy gitara i to głównie na niej opiera aranżację piosenek. Obecnie jego kanał subskrybuje ponad 300 tys. widzów, których stale przybywa. Wśród wielu nagranych przez Dave'a utworów możemy znaleźć między innymi „Careless WhisperGeorge'a Michaela w bardzo minimalistycznej, ale poruszającej odsłonie. Zobaczcie, jak brzmi ten ponadczasowy przebój w jego wykonaniu!

Utwór „Careless Whisper„, choć napisany przez duet Wham! i umieszczony na ich albumie „Make It Big” w 1984 roku, niemal na całym świecie został wydany jako solowy singiel George'a Michaela. Krótko po premierze stał się światowym hitem i zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w prawie 25 krajach. Sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy, w tym w 2 milionach w samych Stanach Zjednoczonych.

George Michael stworzył utwór mając zaledwie 18 lat. Dorabiał wtedy jako DJ i usłyszał dziś już kultowy motyw saksofonu, gdy podawał kierowcy autobusu, którym jechał do pracy, pieniądze za bilet. Choć jest to bezsprzecznie jeden z najpopularniejszych przebojów muzyka, on sam nigdy za nim nie przepadał. Twierdził nawet, że czuł się rozczarowany faktem, że piosenka o mało wyrafinowanym tekście może znaczyć tak wiele dla tysięcy osób.