"Bohemian Rhapsody" w wykonaniu kociego kwartetu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Bohemian Rhapsody” w wykonaniu kociego kwartetu

„Bohemian Rhapsody” w wykonaniu kociego kwartetu

„Bohemian Catsody” to parodia jednego z największych przebojów grupy Queen, opowiadająca o życiu kotów z ich własnej perspektywy. Sprawdźcie, jak brzmi prawdziwa kocia muzyka!

„Bohemian Catsody” to parodia jednego z największych przebojów grupy Queen, opowiadająca o życiu kotów z ich własnej perspektywy. Sprawdźcie, jak brzmi prawdziwa kocia muzyka!

Freddie Mercury powiedział kiedyś: „Możecie robić co chcecie z moją muzyką, oby tylko nie stała się nudna”. Zdaje się, że Shirley Serban, która tworzy parodie piosenek na YouTubie, wzięła sobie te słowa lidera Queen do serca. Stworzyła komiczną wersję przeboju „Bohemian Rhapsody„, w której wokalistami są cztery koty, śpiewające o swoich codziennych zwyczajach, doskonale znanych każdemu miłośnikowi tych zwierząt.

Freddie słynął z zamiłowania do kotów. W ciągu całego życia miał ich w sumie 10: Dorothy, Tiffany, Toma, Jerry'ego, Delilah, Goliatha, Lily, Miko, Oscara i Romeo.Taka wersja kultowego przeboju raczej przypadłaby mu zatem do gustu, choć niestety możemy się tego jedynie domyślać. Zobaczcie, czy wam spodoba się kocia wersja „Bohemian Rhapsody”!

„Bohemian Rhapsody” to utwór autorstwa lidera Queen, Freddiego Mercury'ego, z płyty „ANight At The Opera”, wydany w 1975 roku. Piosenka stała się przełomowa zarówno dla grupy, jak i dla całej branży muzycznej. Przyczyniły się do tego jej styl, będący nowatorskim połączeniem opery i rocka, oraz teledysk, który całkowicie zrewolucjonizował technikę wykonywania klipów muzycznych.

Singlowi wróżono porażkę, zarówno ze względu na jego nietypową formę, jak i czas trwania, który wynosi prawie 6 minut. Jednak mimo to „Bohemian Rhapsody” stało się międzynarodowym hitem i do dziś uważane jest za jeden z najlepszych utworów wszech czasów. Tytułem piosenki został nazwany film biograficzny o Queen z 2018 roku, w którym w rolę Freddiego Mercury'ego wcielił się Rami Malek. Aktorotrzymał za nią Oscara w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy”.