Gwiazda "Gambitu Królowej" w przeboju Petuli Clark "Downtown" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Gwiazda „Gambitu Królowej” w przeboju Petuli Clark „Downtown”

Gwiazda „Gambitu Królowej” w przeboju Petuli Clark „Downtown”

Anya Taylor – Joy zaśpiewała utwór „Downtown” na potrzeby filmu „Ostatniej nocy w Soho”, którego premiera odbędzie się już 29 października 2021 roku.

Anya Taylor – Joy zaśpiewała utwór „Downtown” na potrzeby filmu „Ostatniej nocy w Soho”, którego premiera odbędzie się już 29 października 2021 roku.

Gwiazda popularnego serialu Netfliksa, „Gambit Królowej„, powraca do lat 60. za sprawą roli w horrorze psychologicznym „Ostatniej nocy w Soho„, w reżyserii Edgara Wrighta. Aktorka nagrała na potrzeby produkcji cover przeboju Petuli Clark z 1964 roku, „Downtown„. Anya Taylor – Joy zaprezentowała znany utwór w nowej, tajemniczej odsłonie. Posłuchajcie, jak brzmi jej wykonanie!

Film „Ostatniej nocy w Soho” opowiada o Eloise, początkującej projektantce, która w zagadkowy sposób przenosi się do lat.60. Będąc w przeszłości, przemienia się w zjawiskową piosenkarkę Sandie, w którą wciela się Anya Taylor – Joy. W obsadzie znaleźli się także Matt Smith, odtwórca roli księcia Filipa w serialu „The Crown” oraz Diana Rigg, gwiazda filmu „W służbie Jej Królewskiej Mości” i serialu „Gra o Tron” – była to ostatnia rola aktorki, która zmarła na raka płuc w 2020 roku.

Piosenka „Downtown” została skomponowana w 1964 dla Petuli Clark przez Toniego Hatcha. Swoje wersje utworu nagrała między innymi Dolly Parton i Emma Bunton z zespołu Spice Girls. „Downtown” znalazło się na ścieżkach dźwiękowych filmu „Przerwana lekcja muzyki„, z Winoną Ryder i Angeliną Jolie w rolach głównych, oraz w serialu „Zagubieni„.