Oryginalny cover przeboju "Bella Ciao" zagrany na tabli » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Oryginalny cover przeboju „Bella Ciao” zagrany na tabli

Oryginalny cover przeboju „Bella Ciao” zagrany na tabli

Muzyczny duet stworzył wyjątkowy cover piosenki przewodniej z serialu Netfliksa „Dom z papieru”. Posłuchajcie, jak brzmi utwór „Bella Ciao” zagrany na tradycyjnym indyjskim instrumencie – tabli!

Muzyczny duet stworzył wyjątkowy cover piosenki przewodniej z serialu Netfliksa „Dom z papieru”. Posłuchajcie, jak brzmi utwór „Bella Ciao” zagrany na tradycyjnym indyjskim instrumencie – tabli!

Na kanale „Netflix Asia” w serwisie YouTube pojawiła się specjalna seria coverów piosenki „Bella Ciao„, znanej jako motyw przewodni jednego z największych serialowych hitów Netfliksa – „Dom z papieru„.

Jednym z opublikowanych przez kanał coverów jest ten nagrany przez Shauna Vindę i Vishala Choprę. Inspiracją do jego stworzenia stała się tradycyjna muzyka Indii, skąd obaj pochodzą. Shaun specjalizuje się w grze na tabli, czyli indyjskim instrumencie, przypominającym bębenek. Posłuchajcie, jak tabla sprawdza się w przeboju „Bella Ciao”!

Korzenie piosenki „Bella Ciao” sięgają XIX wieku, gdy podobną pieśń „Alla mattina appena alzata” śpiewały w ramach protestu kobiety pracujące na polach ryżowych w północnych Włoszech, nazywane po włosku „mondine”. Utwór został zmodyfikowany i przyjęty w latach 40. XX wieku jako antyfaszystowski protest song włoskich partyzantów. Od tamtej pory znany jest na całym świecie jako hymn wolności i oporu.

Przez lata doczekał się wielu coverów, swoje wersje nagrali między innymi Mary Hopkin, Tom Waits, Chór Aleksandrowa i Goran Bregović. W 2017 piosenka „Bella Ciao” zyskała ogromną popularność za sprawą serialu Netfliksa „Dom z papieru”, w którym często się pojawia jako motyw muzyczny.
Produkcja stała się światowym fenomenem i ostatecznie doczekała się aż 5 sezonów. Pierwszą część finałowego sezonu miała premierę 3 września, natomiast druga pojawi się w Netfliksie już 3 grudnia 2021 roku!