Patrycja Markowska pokazała kulisy powstawania teledysku "Wilczy pęd" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Patrycja Markowska pokazała kulisy powstawania teledysku “Wilczy pęd”

Patrycja Markowska pokazała kulisy powstawania teledysku „Wilczy pęd”

Utwór promuje nadchodzący album Patrycji Markowskiej, który ukaże się jeszcze w 2022 roku.

Utwór promuje nadchodzący album Patrycji Markowskiej, który ukaże się jeszcze w 2022 roku.

Patrycja Markowska w najnowszym utworze „Wilczy pęd” wraca do źródeł, choć w nowoczesnej, eklektycznej odsłonie.Z jednej strony mamy tu fascynację przyrodą, hipisowskimi ideałami, naturą i akustycznym brzmieniem. Z drugiej zaś popowe elementy, które nadają całości współczesny charakter. „Wilczy pęd” to pierwszy utwór z planowanej na wiosnę płyty o tym samym tytule.

Zobaczcie kulisy powstawania klipu:

– mówi Patrycja Markowska.

„Wilczy pęd”to piosenka z tanecznym charakterem, brzmieniem gitary dobro i irlandzkiego bouzouki, oprócz tego słychać w nim nonszalancki charakterystyczny motyw gwizdania. W warstwie tekstowej słyszymy zachwyt naturą, powiew wiatru i tęsknotę za ideałami Dzieci Kwiatów. W klipie pojawia się wilk, symbolizujący wolność, hart ducha, nieskrępowaną, dziką i prawdziwą miłość. W kulturze Indian tak bliskiej artystce jest on nauczycielem, urodzonym wędrowcem, wojownikiem przemierzającym świat w poszukiwaniu własnej drogi.