Mistrz wiolonczeli wykonał motyw z filmu "Piraci z Karaibów" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mistrz wiolonczeli wykonał motyw z filmu “Piraci z Karaibów”

Mistrz wiolonczeli wykonał motyw z filmu „Piraci z Karaibów”

Ta kultowa piosenka z serii filmów „Piraci z Karaibów” doczekała się już wielu przeróbek. Takiej jeszcze nie słyszeliśmy!

Ta kultowa piosenka z serii filmów „Piraci z Karaibów” doczekała się już wielu przeróbek. Takiej jeszcze nie słyszeliśmy!

Światło dzienne ujrzała nowa aranżacja autorstwawiolonczelisty rodem z Chorwacji. Tym razem podjął się przerobienia na fortepian melodii z kinowego hitu „Piraci z Karaibów” sprzed 19 lat, stworzonej przez Niemca – Klausa Badelta. Nowej wersjiStjepana Hausera możecie posłuchać poniżej.

Warto również przypomnieć, że w 2019 roku ukazał się cover tego utworu w wykonaniu duetu 2Cellos, który tworzy między innymi Hauser. Panowie nagrali tematyczny teledysk, w którym wcielili się w piratów.

Charyzmatyczny duet wiolonczelistów, mający fanów na całym świecie, powróci na jedyny koncert do Polski. Stjepan Hauser i Luka Sulić zaserwują show z największymi światowymi hitami. To będzie szalony koncert pełen rockowych i popowych brzmień w zaskakujących interpretacjach. 2Cellos wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi 13 maja 2022 roku.

2Cellosto niezwykły duet chorwackich wiolonczelistów. Stjepan Hauser i Luka Sulić odebrali klasyczne wykształcenie, ale gigantyczny sukces odnieśli w 2011 roku dzięki nagraniu i umieszczeniu na YouTube przeboju Michaela Jacksona „Smooth Criminal”. Od tamtego czasu duet wypracował markę dzięki swojemu dynamicznemu stylowi gry. W ich interpretacjach hity: „The Show Must Go On” czy „Livin’ On A Prayer” brzmią zupełnie inaczej. Liczba wyświetleń wideoklipów 2CELLOS na YouTube sięgnęła już ponad 1,3 miliarda razy, a na platformach streamingowych pobrano ich muzykę już około miliard razy. Zespół ma 5,5 miliona subskrybentów na YouTube i sprzedał ponad milion biletów na swoje koncerty. Również w Polsce duet ma tysiące wielbicieli.

Obu wiolonczelistów łączy solidne klasyczne wykształcenie i miłość do muzyki, ale temperamenty mają całkowicie różne. „Gdybyśmy byli tacy sami – byłoby straszne” – przyznaje Luka Sulić. Mówienie w ich przypadku, że są jak ogień i woda ma głęboki sens. Stjepan Hauser – bezdyskusyjny numer jeden na scenie, wulkan energii i charyzmatyczna osobowość. A do tego zabójczo przystojny i uwodzicielski. Doskonale wie, jakie niesamowite wrażenie robi na kobietach. Rozkochał w sobie miliony fanek, którym wciąż prezentuje na Instagramie nie tylko nowe interpretacje znanych przebojów… Luka Sulić z kolei to nieodłączny partner szaleństw Hausera. Nie skacze, nie tarza się po podłodze z wiolonczelą na scenie jak jego partner. Stateczny, skupiony, poważny. Często to on prowadzi melodię i kontroluje rozwój sytuacji. Bez niego nie byłoby 2Cellos. Razem tworzą prawdziwą mieszkankę wybuchową i są najlepszym duetem wiolonczelistów na świecie.