Strona Główna > Elton John, Brian May, Pink, Madonna: Gwiazdy z całego świata wspierają Ukrainę

Elton John, Brian May, Pink, Madonna: Gwiazdy z całego świata wspierają Ukrainę

Inwazja Rosji na Ukrainę wstrząsnęła całym światem. Gwiazdy z całego świata apelują o zaprzestanie konfliktu i wspierają mieszkańców Ukrainy.

Inwazja Rosji na Ukrainę wstrząsnęła całym światem. Gwiazdy z całego świata apelują o zaprzestanie konfliktu i wspierają mieszkańców Ukrainy.

W czwartek 24 lutego 2022 roku nad ranem polskiego czasu prezydent Władimir Putin ogłosił, że Rosja rozpoczyna wysyłanie wojsk na Ukrainę. Rosja przeprowadziła ataki na Ukrainę z trzech stron: z północy, wschodu i południa. Przeprowadzono ataki rakietowe na główne miasta i lotniska na Ukrainie. Ostrzelano kilkanaście miast i miasteczek, m.in. Ługańsk, Sumy, Charków, Czernihów i Żytomierz.

Przez ostatnie dni walki, życie straciło wielu bohaterów, którzy bronili swojego kraju. Wojska rosyjskie atakują jednak również budynki mieszkalne i cywilów. Do dzisiaj zgniłego już kilkadziesiąt dzieci.

Gwiazdy z całego świata za pośrednictwem mediów społecznościowych wspierają Ukrainę w tym trudnym czasie. Wielu z nich przekazało znaczne darowizny na rzecz UNICFU i Czerwonego Krzyża. Słowa uznania płyną dla walczącego narodu od największych artystów, m.in. Briana Maya z Queen, Madonny, Eltona Johna czy Pink.

Madonna udostępniła na Instagramie. Przerobioną wersję teledysku do przeboju „Sorry”, w którym porównuje Putina do Hitlera i apeluje o zakończenie tej strasznej wojny.

Pink prosi swoich fanów o wsparcie UNICEFU, który pomagamieszkańcom Ukrainy.

– napisał John w imieniu swojej fundacji.

– napisał May.

Paul McCartney wspomniał koncert z 2008 roku:

– napisała Celine Dion.

– napisała Mila Kunis na Twitterze.

Ryan Reynolds i Blake Lively przekazali milion dolarów na pomoc Ukrainie.