Strona Główna > Kelly Clarkson w poruszającym coverze przeboju “I Will Always Love You”

Kelly Clarkson w poruszającym coverze przeboju „I Will Always Love You”

Artystka złożyła muzyczny hołd Dolly Parton, podczas 57. gali rozdania nagród Academy of Country Music Awards. Zobaczcie, jak zareagowała gwiazda country!

Artystka złożyła muzyczny hołd Dolly Parton, podczas 57. gali rozdania nagród Academy of Country Music Awards. Zobaczcie, jak zareagowała gwiazda country!

Prowadzącą tego wieczoru była sama Dolly Parton autorka takich przebojów jak „Jolene”, „9 to 5” i największego „I Will Always Love You”, który wypromowała Whitney Houston. Kelly Clarkson otworzyła galę rozdania nagród muzycznych country. Gwiazda wbiła wszystkich w fotele swoim występem. Sama Dolly była wzruszona i powiedziała „Wiem, że Whitney uśmiecha się teraz do nas z góry”. Sami zobaczcie!

Raczej nie ma na świecie osoby, która nie kojarzyłaby filmu „Bodyguard”. Trudne, miłosne relacje gwiazdy muzyki, Rachel Marron (granej przez Whitney) i jej ochroniarza, Franka Farmera (w tej roli Kevin Costner), wzruszały widzów w chwili premiery w 1992 roku. Towarzysząca filmowi piosenka z repertuaru Dolly Parton „I Will Always Love You”, praktycznie z miejsca stała się hitem.

Od tamtego momentu utwór, kojarzony jest przede wszystkim z Whitney Houston. Jednak mało kto wie, że nie jest to jej kawałek! Jego pierwotną wersję, wydała w 1974 roku piosenkarka country, Dolly Parton. Utwór napisała po rozstaniu z Porterem Wagonerem, z którym prowadziła również program w telewizji. Niestety pan Wagoner nie docenił gestu i pozwał Dolly Parton, za złamanie umowy i odejście z programu.