Strona Główna > Jazzowa wersja przeboju Whitney Houston ”I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)”

Jazzowa wersja przeboju Whitney Houston ”I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)”

Cynthia Erivo zaśpiewała hit ”I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)”. Wersja jazzowa utworu wybrzmiała w Lincoln Center w Nowym Jorku.

Cynthia Erivo zaśpiewała hit ”I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)”. Wersja jazzowa utworu wybrzmiała w Lincoln Center w Nowym Jorku.

Tym razem mamy okazję usłyszeć przebój „I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)” w wykonaniu Cynthi Erivo, w wersji jazzowej. Trzeba przyznać, że to naprawdę przyjemne wykonanie, może mniej taneczne niż oryginał, ale za to idealne na popołudniowy odpoczynek. Cynthia Erivo jest aktorką, piosenkarką i autorką tekstów brytyjskiego pochodzenia. Laureatka prestiżowych nagród, takich jak Emmy, Grammy czy Tony. Artystka zagrała prawie godzinny koncert w towarzystwie wybitnych muzyków i chórku. Koncert był emitowany z Lincoln Center w Nowym Yorku.

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby tego kawałka. „I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)'' to jeden z najbardziej znanych utworów Whitney Houston. Pochodzi z drugiego albumu artystki – ''Whitney'', który został wydany w 1987 roku. Poza tym, że piosenka podbiła największe listy przebojów, gdzie utrzymywała się przez dłuższy czas, Whitney otrzymała za nią statuetką Grammy za „Najlepsze żeńskie wokalne wykonanie pop”. Z tym utworem wiąże się także wiele ciekawych historii. Jedna z nich mówi o tym, że przesłanie piosenki jest głębsze, niż nam się wydaje. Nie chodzi o zwykłe pójście na dyskotekę i taniec, a o to, żeby chcieć przetańczyć z kimś całe życie. Być może, przesłanie to, odkryli Książę Harry i Księżna Meghan Markle, którzy wybrali właśnie ten utwór na swój pierwszy taniec.

I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)” do dziś jest jedną z najczęściej odtwarzanych piosenek na różnych platformach. W tym roku mija 10 lat od odejścia Whitney Houston, która została zapamiętana jako wybitna artystka – królowa popu z okazałym dorobkiem muzycznym.