Strona Główna > Danzel jako wokalista zespołu Dżem. Zaśpiewał przebój ”Wehikuł czasu”

Danzel jako wokalista zespołu Dżem. Zaśpiewał przebój ”Wehikuł czasu”

W sobotnim show ”Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Danzel zachwycił wszystkich swoim wykonaniem przeboju ”Wehikuł czasu” z repertuaru grupy Dżem. Tym samym wygrał odcinek!

W sobotnim show ”Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Danzel zachwycił wszystkich swoim wykonaniem przeboju ”Wehikuł czasu” z repertuaru grupy Dżem. Tym samym wygrał odcinek!

Czwarty odcinek programu ''Twoja Twarz Brzmi Znajomo'', prawdopodobnie przejdzie do historii, za sprawą występu belgijskiego piosenkarza, którzy wcielił się w postać Ryszarda Riedla – ikony polskiego rocka, frontmana zespołu Dżem. Nikt chyba nie spodziewał się, że Danzel poradzi sobie z podwójnym wyzwaniem, jakim było zaśpiewanie po polsku i odtworzenie ruchów scenicznych legendarnego wokalisty. Jury i publiczność nie kryła swojego zaskoczenia. Danzel otrzymał pozytywne opinie, ogromne brawa, gratulacje i został zwycięzcą odcinka. Dodajmy, że to był jego pierwszy występ, kiedy zaśpiewał po polsku. Jak skomentowała Małgorzata Walewska:

Danzel jest piosenkarzem pochodzenia belgijskiego, który wykonuje muzykę taneczną. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w zespole Scherp op de Snee, w którym był wokalistą i basistą. Miał też epizod w chórkach grupy L.A. Band. Był finalistą programu Idol w Belgii, a pod koniec 2003 roku wydał pierwszy singiel „You Are All of That”. Jego najbardziej znanym przebojem jest ''Pump It Up!'', wydany w 2004 roku. Utwór zyskał międzynarodową sławę i stał się jednym z najczęściej puszczanych hitów na dyskotekach. Jeśli chodzi o polski akcent, to warto dodać, że do jednej ze swoich piosenek teledysk nagrał w Rzeszowie. W minionym roku, podczas koncertu ''Sylwester Szczęścia z Polsatem'' zaśpiewał w duecie z Eweliną Lisowską. W tej chwili jest uczestnikiem 16. edycji programu ''Twoja Twarz Brzmi Znajomo'', gdzie jak mogliśmy się już przekonać, bardzo dobrze sobie radzi.