Strona Główna > Przebój ”You’re the one that I want” z Grease w akustycznej wersji

Przebój ”You’re the one that I want” z Grease w akustycznej wersji

Utwór, który w oryginale zaśpiewał John Travolta i Olivia Newton-John wybrzmiał we francuskiej wersji programu ”The Voice”. Jury czekało do ostatnich dźwięków.

Utwór, który w oryginale zaśpiewał John Travolta i Olivia Newton-John wybrzmiał we francuskiej wersji programu ”The Voice”. Jury czekało do ostatnich dźwięków.

Takiej interpretacji światowego hitu jeszcze nie było. 23-letnia Illa pochodząca z Paryża zmierzyła się z niełatwym utworem. Zaskoczyła jury i widzów swoim niezwykle delikatnym, lirycznym wykonaniem i wokalem, który z łatwością przechodził na tak zwany falset. Utwór w takiej wersji jest niemalże nie do poznania, chociażby dlatego, że w podkładzie muzycznym słyszana jest przede wszystkim gitara, a cała linia melodyczna jest w o wiele wolniejszym tempie. Muzycy zasiadający na fotelach, czekali do ostatniej chwili, by w skupieniu wysłuchać młodej wokalistki. Posłuchajcie sami:

Utwór ’’You're the one that I want’’, który doskonale znamy, w oryginale śpiewa John Travolta i Olivia Newton – gwiazdy musicalu Grease. Początkowo piosenka nie miała być użyta w produkcji, ponieważ, zdaniem samego reżysera, nie pasowała do pozostałych. Ostatecznie aktorom i producentom udało się go przekonać. Może jest to zaskakujący fakt, ale ’’You're the one that I want’’ aż po dziś dzień cieszy się dużym zainteresowaniem i zdecydowanie przeszedł do historii jako najlepiej sprzedający się singiel w historii. Szacuje się, że sprzedano prawie 20 milionów egzemplarzy! Wspominając ten przebój, przypomnijmy sobie także oryginalne nagranie.