Hit Fugees "Killing Me Softly" zaśpiewany a capella » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Hit Fugees “Killing Me Softly” zaśpiewany a capella

Hit Fugees „Killing Me Softly” zaśpiewany a capella

Nieśmiertelny przebój Fugees doczekał się wielu wersji. Tym razem, utwór „Killing Me Softly” zaśpiewano a capella, na kilka głosów.

Nieśmiertelny przebój Fugees doczekał się wielu wersji. Tym razem, utwór „Killing Me Softly” zaśpiewano a capella, na kilka głosów.

Żeńska grupa wokalna – Citizen Queen postanowiła nagrać swoją wersję przeboju „Killing Me Softly”. Śpiewanie na głosy, nieskazitelna harmonia, piękne barwy głosu – to właśnie je cechuje. Dziewczyny rozpoczęły swoją działalność w 2018 roku pod okiem Scotta Hoyinga, członka grupy muzycznej Pentatonix. Prawdopodobnie stąd też narodził się pomysł, żeby stworzyć Citizen Queen. Oba zespoły śpiewają znane hity a capella i publikują je na YouTube. Posłuchajcie wersji bez podkładu muzycznego, bez muzyki na żywo, w wykonaniu pięciu utalentowanych kobiet:

Autorem słów jest Norman Gimbel, a muzykę skomponował Charles Fox. Historia piosenki zawiera kilka ciekawostek. Jedna z nich to ta, która mówi o tym, że „Killing Me Softly” w wykonaniu grupy Fugees, jest dopiero trzecią wersją tego utworu. Wcześniej powstały dwie. Pierwsza pochodzi z 1972 roku i śpiewa ją Lori, natomiast drugą zaśpiewała i spopularyzowała Roberta Flack. Trzecim wykonawcą tego kawałka jest właśnie Fugees – i to dzięki nim piosenka od 1995 roku na dobre zagościła na największych listach przebojów.