Strona Główna > 10 piosenek o radiu. Wybierz swoją ulubioną [GŁOSOWANIE]

10 piosenek o radiu. Wybierz swoją ulubioną [GŁOSOWANIE]

Z okazji polskiego Dnia Radia przygotowaliśmy dla was ranking 10 najlepszych piosenek o radiu. Posłuchajcie i wybierzcie swoją ulubioną!

Z okazji polskiego Dnia Radia przygotowaliśmy dla was ranking 10 najlepszych piosenek o radiu. Posłuchajcie i wybierzcie swoją ulubioną!

Polski Dzień Radia ma na celu podkreślenie ważnej roli radia w naszym codziennym życiu. 11 kwietnia 1923 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument z opiniami o wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. Wkrótce będziemy obchodzić 100-tną rocznicę tego ważnego kroku w rozwoju polskiej radiofonii.

O radiu powstało wiele ponadczasowych przebojów, które wszyscy doskonale znają. My dzisiaj przedstawimy Wam te najpopularniejsze

Ten utwór zapisał się na dobre w historii muzyki. Głównie przez to, że teledysk, który do niego powstał, został jako pierwszy wyemitowany w amerykańskiej stacji MTV, która rozpoczęła nadawanie 1 sierpnia 1981 roku.

Utwór ten pochodzi z albumu „Cisza” grupy Budka Suflera, który ukazał się w 1993 roku. Płyta ta sprzedała się w nakładzie ponad 200 tys. egzemplarzy. Był to ogromny sukces fonograficzny.

Jest to niewątpliwie jeden z największych przebojów grupy Queen. Piosenka została wydana w 1984 roku na singlu, który promował album „The Works”. Jest autorem jest Roger Taylor.

Jest to jeden z singli, które promowały dwunasty studyjny album Madonny „MDNA” z 2012 roku. Utwór wyprodukowała Madonna i francuski muzyk Martin Solveig.Napisali go wspólnie z Michaelem Tordjmanem i początkującą wokalistką Sunday Girl.

Utwór ten promował przebojowy album „Out of Time” z 1991 roku. To właśnie na nim znalazł się wielki hit grupy R.E.M. „Losing My Religion”.

W 2004 roku Robbie Williams wydał album ze swoimi największymi hitami. Oprócz nich na płycie znalazł się premierowy utwór „Radio”.

Przy tym kawałku Enrique Iglesiasa nogi same rwą się do tańca. Utwór powstał we współpracy zDescemerem Bueno, Zionem & Lennoxem. Był to jeden z największych przebojów w 2017 roku!

Utwórzostał napisany do ścieżki dźwiękowej do filmu „Foxes” i znalazł się na pierwszym międzynarodowym albumie kompilacyjnym „Summer On the Radio: Greatest Hits Volumes I & II”.

„Radio” (pierwotnie zatytułowane „Cinnamon”) to piosenka Lany Del Rey, która znalazła się na jej debiutanckim albumie studyjnym „Born to Die”. Został napisany z Justinem Parkerem i wyprodukowany przez Emile Haynie.

„Radio Nowhere” to pierwszy singiel z albumu studyjnego Magic Bruce'a Springsteena z 2007 roku. Został nagrodzony za najlepszy solowy występ wokalny i najlepszą rockową piosenkę podczas rozdania nagród Grammy w 2008 roku.