Eurowizja 2022: Kto jest rywalem Krystiana Ochmana? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eurowizja 2022: Kto jest rywalem Krystiana Ochmana?

Eurowizja 2022: Kto jest rywalem Krystiana Ochmana?

Eurowizja 2022 coraz bliżej! 12 maja w drugim półfinale konkursu Eurowizji zaprezentuje nas Krystian Ochman z piosenką „River”, która zdaniem bukmacherów ma szansę trafić nie tylko do finału, ale zająć też miejsce w pierwszej dziesiątce. Sprawdźcie, kto jest jego rywalem w półfinale Eurowizji 2022!

Eurowizja 2022 coraz bliżej! 12 maja w drugim półfinale konkursu Eurowizji zaprezentuje nas Krystian Ochman z piosenką „River”, która zdaniem bukmacherów ma szansę trafić nie tylko do finału, ale zająć też miejsce w pierwszej dziesiątce. Sprawdźcie, kto jest jego rywalem w półfinale Eurowizji 2022!

W tym roku wiążemy spore nadzieje z występem

Kto według nas ma jeszcze szansę na znalezienie się w głównym konkursie Eurowizji 2022 w Turynie? Przedstawiamy nasze propozycje!

Wokalistka Cornelia Jakobs z delikatnym, popowym numerem „Hold Me Closer” ma spore szanse na zwycięstwo drugiego półfinału. Nikomu nieznana wcześniej artystka zdobyła uznanie w szwedzkich preselekcjach, a jej nagranie przekroczyło już 12 milionów przesłuchań w serwisie streamingowym Spotify od pierwszego dnia premiery.

W tym roku Norwegowie jako swojego kandydata do finału wybrali tajemnicze wilki z zespołu Subwoolfer. Piosenka „Give That Wolf a Banana” to połączenie popu i elektroniki, która wpada w ucho od pierwszego ugryzienia banana.

Achille Lauro, tegorocznemu reprezentantowi San Marino nie można odmówić pomysłu na siebie. Artysta raz się przebiera za papieża, raz kreuje się na greckiego boga, a raz na kosmitę. Eurowizję 2022 podbija równie śmiało z piosenką „Stripper”.

Tych panów z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać! Zespół The Rasmus znany w Polsce z hitu „In The Shadows” debiutuje na eurowizyjnej scenie z piosenką „Jezebel” i ma wielkie nadzieje na finał.

Cyrk jest im bliski nie tylko z samej nazwy. Członkowie zespołu, których nie przyjęto do cyrku, postanowili zrobić coś dobrego dla muzyki i połączyć swoje siły, wydając wspólną płytę. Gruzję reprezentują z piosenką „Lock Me In”.

Reprezentantka Malty – Emma Muscat – to rozpoznawalna gwiazda – która na swoim koncie ma kilka znanych hitów oraz występ z Erosem Ramazzottim. W tym roku planuje podbić serca słuchaczy z piosenką „I Am What I Am”.

Holandia w tym roku na Eurowizji zabrzmi w języku niderlandzkim. Zdaniem słuchaczy siłą utworu „De Diepte”, wykonywanego przez wokalistkę S10 jest jej niesamowita autentyczność, której trudno nie wierzyć.

Ukraina mimo trwającej wojny zdecydowała się na wzięcie udziału w Eurowizji 2022. Według sondaży to właśnie wybrany przez Ukraińców Kalush Orchestra z piosenką „Stefania” ma największe szanse na zwycięstwo w Eurowizji 2022. Czy tak będzie? Przekonamy się 10 maja w Turynie.

Sam Ryder, to brytyjski wokalista oraz gitarzysta, który został rozpoznawalny dzięki aplikacji Tik Tok, gdzie nagrywane przez niego covery osiągnęły zawrotną popularność. Na Eurowizji 2022 usłyszymy go z kosmicznie ciekawą piosenką „Space Man”, z którą powalczy o miejsce w finale.

Łotwa w tym roku reprezentowana jest przez prawdziwych fanów wegetarianizmu! Zespół Citi Zeni przybliżył ten temat słuchaczom w piosence „Eat Your Salad”, która w tym roku podbija Eurowizję 2022.