"Dancing Queen": Kelly Clarkson wykonała poruszający cover przeboju grupy Abba » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Dancing Queen”: Kelly Clarkson wykonała poruszający cover przeboju grupy Abba

„Dancing Queen”: Kelly Clarkson wykonała poruszający cover przeboju grupy Abba

Kelly Clarkson zaśpiewała utwór „Dancing Queen” przy akompaniamencie fortepianu. Grupa Abba zareagowała na jej wykonanie.

Kelly Clarkson zaśpiewała utwór „Dancing Queen” przy akompaniamencie fortepianu. Grupa Abba zareagowała na jej wykonanie.

W swoim show wokalistka Kelly Clarkson zaprezentowała znany przebój grupy Abba. Piosenka „Dancing Queen” w jej wykonaniu, ma zupełnie inne oblicze niż oryginał. Jest spokojna, wolna i nieco liryczna. To tak zwana wersja akustyczna utworu, której towarzyszy jedynie fortepian.

Występ przypadł do gustu wielu fanom zarówno Kelly jak i grupy Abba. Nagranie dotarło również do samych twórców tego hitu, którzy zareagowali bardzo pozytywnie. Na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych umieścili taki wpis:

Zespół Abba powrócił po wielu latach na scenę. Pod koniec 2021 roku została wydana płyta „Voyage”, na którą z utęsknieniem czekali fani. W maju bieżącego roku odbędzie się seria eventów, po której prawdopodobnie Abba zakończy swoją działalność artystyczną. Koncerty odbędą się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie. Być może, nie przez przypadek wybrano to miejsce. Wedle pogłosek, utwór „Dancing Queen” grupy Abba jest jedną z ulubionych piosenek królowej Elżbiety II.

Krótka historia utworu…

Piosenka „Dancing Queen” pierwotnie miała inny, roboczy tytuł, który brzmiał: „Boogaloo” i miała inny tekst. Wersja, którą znamy została napisana specjalnie dla królewskiej pary – królowej Szwecji Sylwii i króla Karola XVI Gustawa z okazji ich ślubu. Pierwsze wykonanie miało miejsce w przeddzień ceremonii, 18 czerwca 1976 roku w Kungliga Operan w Sztokholmie.