Instrumentalny duet wykonał przebój zespołu Coldpay "Viva La Vida" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Instrumentalny duet wykonał przebój zespołu Coldpay “Viva La Vida”

Instrumentalny duet wykonał przebój zespołu Coldpay „Viva La Vida”

Karolina Protsenko i Daniele Vitale Sax wspólnie zagrali przebój grupy Coldpay. Ich instrumentalny cover jest dostępny w sieci.

Karolina Protsenko i Daniele Vitale Sax wspólnie zagrali przebój grupy Coldpay. Ich instrumentalny cover jest dostępny w sieci.

Oboje są instrumentalistami. Karolina Protsenko ma 13 lat i gra na skrzypcach, a Daniele Vitale 32 lata i gra na saksofonie. Różnica wieku nie stanęła jednak na przeszkodzie, by połączyć swoje talenty i zagrać największe przeboje. Jak się okazuje, utwór „Viva La Vida” nie jest ich jedynym wspólnym wykonaniem. W tym roku ukazała się płyta Karoliny „Finally Together”, na której znajduje się 13 utworów z gościnnym udziałem włoskiego saksofonisty. Znajdziemy na niej, między innymi wspomniany wcześniej kawałek zespołu Coldplay, ale też hity ostatnich lat, takie jak np. „Shallow”Lady Gagi.

Zarówno młodziutka skrzypaczka Karolina Protsenko jak i Daniele Vitale – wybitny saksofonista, działają głównie w social mediach i to właśnie tam stają się rozpoznawalni. Dodajmy, że 13-latka pochodzi z Ukrainy. Wychowała się w muzycznej rodzinie. Gdy Karolina miała 6 lat, przeprowadziła się wraz z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczęła chodzić na pierwsze lekcje gry na skrzypcach. Skrzypaczka ma grono fanów niemalże z całego świata, a jej filmy na YouTube mają miliony wyświetleń.