"Top Gun": Duncan Laurence wykonał przebój "Take My Breath Away" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Top Gun”: Duncan Laurence wykonał przebój “Take My Breath Away”

„Top Gun”: Duncan Laurence wykonał przebój „Take My Breath Away”

Duncan Laurence postanowił zmierzyć się z jedną z najpopularniejszych piosenek lat 80. Wokalista przygotował cover przeboju „Take My Breath Away” z repertuaru zespołu Berlin.

Duncan Laurence postanowił zmierzyć się z jedną z najpopularniejszych piosenek lat 80. Wokalista przygotował cover przeboju „Take My Breath Away” z repertuaru zespołu Berlin.

Utwór, którego współtwórcą jest Georgio Moroder, znany jest z soundtracku filmu Top Gun z 1986 roku. Posłuchajcie, jak brzmi ten przebój w wykonaniu Duncana Laurence'a!

– komentuje artysta.

Pochodzący z małego miasteczka Spijkenisse w Holandii Duncan Laurence wywołuje coraz większe zamieszanie na muzycznej scenie, za sprawą wyzywających, pozbawionych upiększającego filtra tekstów, porywających melodii i niepokornego zacięcia. Duncan zdobył rozgłos dzięki wygranej w Eurowizji. Następnie wydał platynowy singiel „Arcade”, który obecnie ma ponad miliard odtworzeń. Teraz wokalista do swego poruszającego katalogu dodaje cover popowego i filmowego szlagieru, pozostając cały czas w 100% autentycznym.

Autorami oryginalnej piosenki „Take My Breath Away” są Giorgio Moroder i Tom Whitlock. Utwór, który wykonała amerykańska grupa Berlin, powstał do filmu „Top Gun” z 1986 roku. Piosenka zdobyła Oscara oraz Złoty Glob i oczywiście status światowego hitu, docierając do top 3 list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, NRD, Kanadzie, Holandii, Francji, Belgii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i wielu innych krajach.

„Take My Breath Away” to niezależne wydawnictwo Duncana. Fani wkrótce mogą spodziewać się nowego singla i albumu Laurence’a.