Wnuk Elvisa Presleya wystąpił w programie "The Voice" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Wnuk Elvisa Presleya wystąpił w programie “The Voice”

Wnuk Elvisa Presleya wystąpił w programie „The Voice”

Dakota Striplin swoim występem oczarował jurorów. Jak się okazało, jest on wnukiem Króla Rock’n’Rolla – Elvisa Presleya. Wybrał utwór „Love Me Tender”. Zobaczcie, jak mu poszło!

Dakota Striplin swoim występem oczarował jurorów. Jak się okazało, jest on wnukiem Króla Rock’n’Rolla – Elvisa Presleya. Wybrał utwór „Love Me Tender”. Zobaczcie, jak mu poszło!

W australijskiej edycji programu „The Voice” wystąpił tajemniczy chłopak z gitarą. Jurorów zachwycił jego niski i ciepły głos, a także umiejętności gry na gitarze. Dakota zaprezentował piosenkę z repertuaru Elvisa Presleya.

Materiał video o uczestniku, zdradził widzom, że jest on wnukiem znanego muzyka. Jury poprosiło nawet o to, by odtworzył mimikę twarzy Elvisa. Ku zaskoczeniu, faktycznie można było zobaczyć podobieństwo. Jego występ przypadł do gustu zarówno jurorom jak i publiczności. Finalnie Dakota przeszedł do kolejnego etapu programu i ponownie zrobił show.

Legenda Rock’n’ Rolla

Elvis Presley do dziś pozostaje w naszej pamięci jako niekwestionowany Król sceny. Publiczność kochała jego piosenki, charakterystyczne fryzury, stroje i show, które robił na scenie. Jego ukochanym instrumentem była gitara. Jest rekordzistą, jeśli chodzi o sprzedaż płyt – sprzedano ich miliard. Największe przeboje to: „Can’t Help Falling In Love”, „Always On My Mind”, „Heartbreak Hotel” czy „Love Me Tender”.

Piosenka dla Mamy…

A wszystko zaczęło się już we wczesnych latach szkolnych, kiedy młody Elvis grał na gitarze i śpiewał popularne wtedy przeboje. Pewnego dnia wpadł na pomysł, nagarnia dla mamy muzycznej pocztówki z okazji jej urodzin. Jak donoszą źródła, był on bardzo związany z rodziną. Co ciekawe, kiedy zarobił pierwsze pieniądze, postanowił kupić swojej mamie samochód. W celu nagrania piosenki dla Mamy udał się do studia Sun Records. Przypadkiem okazało się, że właściciel poszukuje wokalisty, a głos Elvisa był taki, jakiego potrzebował i bardzo przydał mu do gustu. Sam Philips zaproponował Elvisowi współpracę. Niedługo po tym utwór „That’s All Rights” został zaprezentowany na antenie lokalnej stacji radiowej. Kilkanaście minut później do radia zaczęły napływać telegramy i telefony. Wszyscy pytali, kto jest wykonawcą nowej piosenki. Od tamtego momentu, na życzenie słuchaczy kawałek leciał w radiu codziennie przez kilka tygodni i stał się znany na południu Stanów Zjednoczonych.