Strona Główna > Utalentowana pianistka prezentuje cover utworu „The Sound Of Silence”

Utalentowana pianistka prezentuje cover utworu „The Sound Of Silence”

Artystka figurująca w sieci jako Gamazda opublikowała na swoim kanale kolejny cover zagrany na pianinie. Posłuchajcie „The Sound Of Silence” w jej wykonaniu!

Kolejne nagranie, kolejny cover, kolejne emocje. Gamazda ponownie zaskakuje swoimi umiejętnościami gry na pianinie. Tym razem dodała jeszcze inny instrument, grając na obu jednocześnie. Zobaczcie sami!

Jej gra nie jest odegraniem akordów. Ta kobieta gra z pasją, co widać, chociażby po jej ruchach. Muzyka ją niesie i to w dosłownym znaczeniu. Pianistka znana jest z wykonywania coverów największych przebojów. Tym razem postawiła na utwór „The Sound Of Silence” z repertuaru duetu Simon&Garfunkel.

Historia piosenki…

Utwór „The Sound Of Silence” znalazł się na albumie „3.A.M.”, który w wyniku inwazji brytyjskiej w 1964 roku sprzedawał się fatalnie. Duet zawiesił wtedy swoją działalność.

W 1965 roku piosenkę zaczęły puszczać różne stacje radiowe w Stanach. Ballada spodobała się producentowi – Tomowi Wilsonowi, który postanowił udoskonalić piosenkę. Dograne zostały partie gitary elektrycznej i sekcje rytmiczne.

Twórcy piosenki – Simon i Garfunkel nie zostali poinformowani o powstaniu nowej wersji. O debiucie ulepszongo utworu pierwszy dowiedział się Simon, który przypadkiem, czytając magazyn „Billboard” zobaczył „The Sound Of Silence” w zestawieniu. Poinformował o tym Garfunkela, który zaraz po tym zdecydował się wrócić do USA. Panowie postanowili reaktywować duet.

Polecamy również: