"Harry Potter": Zagłosuj na swojego ulubionego bohatera [SONDA] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Harry Potter”: Zagłosuj na swojego ulubionego bohatera [SONDA]

„Harry Potter”: Zagłosuj na swojego ulubionego bohatera [SONDA]

Seria filmów o Harrym Potterze na dobre wpisała się w popkulturę. Poniżej przedstawiamy Wam krótkie opisy postaci. Który z bohaterów jest waszym ulubionym?

Seria filmów o Harrym Potterze na dobre wpisała się w popkulturę. Poniżej przedstawiamy Wam krótkie opisy postaci. Który z bohaterów jest waszym ulubionym?

W opisie Ginewry jest błąd. Wskutek piszemy razemHarry Potter – główny bohater serii książek i filmów z charakterystyczną blizną na czole w kształcie błyskawicy. Czarodziej półkrwi, który jako jedyny przeżył mordercze zaklęcie Voldemorta. W dniu jedenastych urodzin dowiedział się prawdy o swojej przeszłości. Trafił do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwardzie, gdzie zaprzyjaźnił się z Hermioną i Ronem. Został przydzielony do Gryffindoru. Podczas nauki wielokrotnie pokazał swoje niezwykłe umiejętności, m.in. kiedy wyczarował cielesnego Patronusa. Finalnie udało mu się pokonać Czarnego Pana.

Hermiona Granger – była uczennica Hogwartu i najlepsza przyjaciółka Harrego. Córka mugoli. Lubiła zajęcia, na których uczyła się zaklęć. Wielokrotnie wykazała się wiedzą i umiejętnościami. Miała miano kujonki. Często przesiadywała w bibliotece. Była odważna i rozsądna. Pomagała w poszukiwaniach horkruksów.

Ronald „Ron” Weasley – najmłodszy syn Artura i Molly Weasleyów, brat Ginny. Czarodziej czystej krwi. Tak jak swoje rodzeństwo został przydzielony do Gryffindoru. Już na początku nauki w Hogwardzie zaprzyjaźnił się z Harrym i Heremioną. Pomógł m.in. pokonać prof. Quirrella, uratować Kamień filozoficzny i swoją siostrę z Komnaty Tajemnicy. Dzielnie walczył podczas Drugiej Wojny Czarodziejów.

Profesor Dumbledore – czarodziej półkrwi, dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, nagrodzony Orderem Merlina za swoje osiągnięcia w czarodziejskim świecie. Skrywał wiele tajemnic. Był zawsze po stronie Harrego.

Voldemort (Czarny Pan) – główny antagonista, to on zabił rodziców Harrego. Uważano, że zmarł, jednak powrócił by przejąć władzę nad światem.

Draco Malfoy – był rówieśnikiem Harrego, należał do Slytherinu. Słynąć z bycia aroganckim, niemiłym i wrogo nastawionym wobec Harrego.

Minerwa McGonagal – była wybitną czarownicą półkrwi, uczyła transmutacji. Pełniła funkcję dyrektora i wicedyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Opiekowała się też Gryffindorem.

Syriusz Black – był przyjacielem rodziców Lily i Jamesa Potterów, ojciec chrzestny Harrego. Walczył w Pierwszej Wojnie przeciwko Lordowi Voldemortowi. Został wrobiony przez Pettigrew w zdradę Potterów i zabójstwo mugoli, za co trafił do Azkabanu.

Severus Snape – opiekun Slytherinu i nauczyciel eliksirów. Nie przepadał za Harrym, czego nie ukrywał.

Remus Lupin – pojawił się w Hogwardzie jako nowy nauczyciel, który prowadził zajęcia z obrony przed czarna magią. Przemieniał się w wilkołaka. Był współtwórcą magicznej mapy Huncwotów. Walczył w bitwie o Hogward, podczas której zginął.

Rubeus Hagrid – półolbrzym, strażnik kluczy w Hogwardzie, gajowy. Prowadził zajęcia z opieki nad magicznymi zwierzętami. Był odpowiedzialny za wykonywanie zadań specjalnych, zleconych przez Dumbledore’a, który mu ufał. Przyjaźnił się z Harrym.

Alastor Moody – członek Zakonu Feniksa podczas Pierwszej i Drugiej wojny Czarodziejów. Nosił pseudonim „Szalonooki”. Poświęcił się w walkach, wskutek czego tracił oko, nogę i miał ubytek w nosie. Był przewrażliwiony i wszędzie widział niebezpieczeństwo.

Ginewra „Ginny” Molly Potter – po zakończeniu edukacji w Szkole Magii i Czarodziejstwa została żoną Harrego Pottera. Zawodowo grała w quidditcha. Była zdolną czarownicą, obdarzoną potężną mocą.

Marta Warren – była uczennicą Hogwartu, czarownicą mugolskiego pochodzenia, przydzieloną do Ravenclawu. Zginęła na skutek spojrzenia bazyliszka Salazara Slytherina. Jako ducha można ją było spotkać w łazience dla dziewcząt, na pierwszym piętrze. Nazwano ją „Jęczącą Martą”. To ona pomogła w odkryciu Harremu, Hermionie i Ronowi Komnatę Tajemnic i Dziedzica Slytherina.

Zgredek – domowy skrzat, który służył rodzinie Malfoyów. Był przez nich okrutnie traktowany, przez co zdradził ich i postanowił być wierny Harremu i mu pomagać.