Strona Główna > Jak brzmi przebój “Killing Me Softly” zagrany na gitarze?

Jak brzmi przebój „Killing Me Softly” zagrany na gitarze?

Własna aranżacja i wspaniałe wykonanie. Soren Madsen zaprezentował gitarowy cover piosenki „Killing Me Softly”.

Własna aranżacja i wspaniałe wykonanie. Soren Madsen zaprezentował gitarowy cover piosenki „Killing Me Softly”.

Soren Madsen prowadzi swój kanał na YouTube, gdzie publikuje covery znanych utworów. Ty razem wziął na warsztat przebój „Killing Me Softly” w wykonaniu Charlesa Foxa & Normana Gimbela. Muzyk jest pasjonatem gry na gitarze, a jego autorskie aranżacje i niezwykle precyzyjna gra na gitarze może być inspiracją dla tych, którzy są początkującymi gitarzystami.

Na jego kanale można znaleźć także filmiki, dzięki którym można nauczyć się albo podszkolić grę na gitarze klasycznej lub akustycznej. Gitarzysta ma także swoją stronę internetową sorenmadsen.com, gdzie umieszcza materiały do nauki.

Kilka słów o piosence…

Przebój Killing Me Softly najczęściej kojarzymy z zespołem Fugees. Słusznie, bo to dzięki nim piosenka stała się hitem uwielbianym do dziś. Jednak to nie oni stworzyli ten kawałek. Autorami utworu są wspomniani wcześniej Charles Fox i Norman Gimbel. Fox jest odpowiedzialny za kompozycję, natomiast Gimbel napisał tekst. Drugą wersją, która zyskała uznanie, a nawet zdobyła nagrodę Grammy w 1974 roku, była wersja stworzona przez Robertę Flack. Fugees także zdobyli tę nagrodę, jednak później, bo 1997 roku. Obie wersje odniosły sukces i zostały umieszczone na liście 500 najlepszych piosenek wszech czasów magazynu Rolling Stone.