Strona Główna > Wybieramy najlepszy film z Tomem Cruisem [GŁOSOWANIE]

Wybieramy najlepszy film z Tomem Cruisem [GŁOSOWANIE]

Pomóżcie nam wybrać najlepszy film z Tomem Cruisem. Wiemy, że wybór jest ciężki, ale możecie zagłosować tylko na jeden tytuł. Do dzieła!

Pomóżcie nam wybrać najlepszy film z Tomem Cruisem. Wiemy, że wybór jest ciężki, ale możecie zagłosować tylko na jeden tytuł. Do dzieła!

Na początek przypomnimy Wam propozycje, które wybraliśmy do naszego sondażu. Głosowanie trwa do8 czerwca 2022 roku. Znajdziecie je na końcu tekstu! Na który film oddacie swój głos?

Top Gun” (1986)

Kasowy szlagier filmowy, brawurowo łączący dynamiczną akcję, romans, przebojową muzykę oraz imponujące, zapierające dech w piersiach zdjęcia powietrznych akrobacji. Miarą sukcesu filmu były nie tylko pełne kina, ale i rekordowa liczba chętnych do służby w marynarce. Szkoła lotnictwa marynarki to wylęgarnia młodych orłów. Jeden z nich to „Maverick” Michaell (Tom Cruise), szalony i ambitny pilot, gotowy na wszystko, by być najlepszym. Pomaga mu w tym piękna instruktorka (Kelly McGillis), a lekcje z nią wkrótce przenoszą się poza klasę.

„Mission: Impossible – Fallout” (2018)

Minęły dwa lata od tego, jak Ethan Hunt (Tom Cruise) schwytał Solomona Lane'a. Przestępcza organizacja Syndykat przekształciła się w Apostołów, a przywództwo objął tajemniczy fundamentalista John Lark. Planuje on zdobyć trzy rdzenie plutonu, które zagrożą bezpieczeństwu kraju. Ethan i jego zespół zostają wysłani do Berlina, aby je przechwycić. Misja wymyka się spod kontroli, a agent musi znaleźć broń atomową, zanim będzie za późno.

„Legenda” (1985)

Władca ciemności przy pomocy swych sług usiłuje zapanować nad światem – zgasić słońce, sprowadzić wieczną ciemność. Podejmują z nim walkę: dzielny chłopiec Jack, duszek lasu Gump, elfy i gobliny.

„Jerry Maguire” (1996)

Bohaterem filmu jest świetnie zarabiający agent sportowy. Pewnego dnia buntuje się przeciwko zakłamaniu, bezduszności i zachłanności ludzi z branży. W jednej chwili traci pracę, przyjaciół i klientów. Maguire nie zamierza się jednak poddawać… To film reżysera „U progu sławy” z Tomem Cruisem i Oscarowym Cubą Goodingiem Jr. W swojej pierwszej głośnej roli wystąpiła w „Jerrym Maguire” Renee Zellweger.

„Raport mniejszości” (2002)

Waszyngton roku 2054 – futurystyczny świat, w którym nie ma zbrodni, przyszłość można przewidzieć, a winnych ukarać, zanim popełnią planowane przestępstwo. Dowodów niedoszłych zbrodni dostarcza trójka Jasnowidzów na usługach Agencji Prewencji Departamentu Sprawiedliwości, nad której sprawnym działaniem czuwa komisarz John Anderton (Tom Cruise). Jako pierwszy ogląda obrazy przekazywane przez Jasnowidzów. Ich werdykt nie pozostawia wątpliwości – za niespełna 36 godzin John Anderton zabije człowieka, którego nawet nie zna. Rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem. Anderton musi wykryć, kto go wrabia albo stanie się ofiarą „idealnego” systemu, który sam pomagał tworzyć. Aby wygrać, musi odpowiedzieć sobie na pytanie, które jeszcze nie tak dawno nie przyszłoby mu nawet na myśl: czy Jasnowidze mogą się mylić?

„Urodzony 4 lipca” (1989)

Ron Kovic (Tom Cruise) urodził się 4 lipca, czyli w Święto Niepodległości USA. Po wybuchu konfliktu w Wietnamie zgłasza się do amerykańskiej armii. Wyrusza na front, nie spodziewając się, że wojna wywrze nieodwracalne piętno na jego zdrowiu. Po przeżytej masakrze wraca sparaliżowany i okaleczony psychicznie. Przyjaciele pomagają mu rozpocząć normalne życie. Przykuty do wózka inwalidzkiego poddaje się rehabilitacji. Znajduje w sobie siłę, żeby rozpocząć działalność pacyfistyczną….

„Zakładnik” (2004)

Vincent (Tom Cruise) jest zimnym, wyrachowanym płatnym mordercą, prowadzącym swoją grę. Max (Jamie Foxx) jest taksówkarzem o wielkich ambicjach i małych szansach. Tej fatalnej nocy Max ma zawieźć Vincenta na kolejną robotę – jedna noc, pięć postojów, pięć strzałów i ucieczka. Dwaj mężczyźni o krańcowo odmiennych życiorysach, połączeni wbrew woli – żaden z nich nie będzie już taki sam. Ta noc zmieni wszystko…

„Na skraju jutra” (2014)

Rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozprzestrzeniła się niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) zostaje rzucony w sam środek misji samobójczej. Cage ginie podczas akcji, zabijając jednego z obcych. Budzi się jednak rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca. Kontakt z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasu i został skazany na przeżywanie wciąż tej samej brutalnej walki.

„Ludzie honoru” (1992)

Baza amerykańskiej marynarki wojennej w Guantanamo na Kubie. W niejasnych okolicznościach ginie żołnierz. Dwóch marines zostaje oskarżonych o morderstwo. Proces zatacza coraz szersze kręgi.

„Barry Seal: Król przemytu (American Made)” (2017)

Tom Cruise jeszcze raz łączy siły z Dougiem Limanem, reżyserem „Na skraju jutra”, by przypomnieć międzynarodową eskapadę opartą na bulwersujących faktach – historię kanciarza i oszusta, który wdał się w jedną z największych tajnych operacji w historii USA. „Barry Seal: Król przemytu”, ujawniający najtajniejszy sekret CIA, przypomina starą prawdę: „Nie jest zbrodnią to, co robisz w imię wyższych racji”.

Ostatni samuraj (2003)

Rok 1876. Amerykanin, weteran wojny secesyjnej i walk z Indianami, teraz jednak życiowy rozbitek, kpt. Nathan Algren, otrzymuje lukratywny kontrakt: ma udać się do Japonii i szkolić tamtejszą armię, która modernizuje się, zastępując miecze bronią palną. Po przybyciu na miejsce bohater, wciągnięty w konflikt między swymi mocodawcami i broniącymi japońskiej tradycji samurajami pod wodzą Katsumoto, przechodzi głęboką wewnętrzną metamorfozę.

„Top Gun: Maverick” (2022)

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny.

Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.