Strona Główna > „I Wanna Dance with Somebody” w wykonaniu duetu muzyków ze Szwecji [WIDEO]

„I Wanna Dance with Somebody” w wykonaniu duetu muzyków ze Szwecji [WIDEO]

„I Wanna Dance with Somebody” to jeden z najbardziej tanecznych kawałków Whitney Houston. Sprawdź, jak brzmi w bardziej folklorowej aranżacji.

„I Wanna Dance with Somebody” to jeden z najbardziej tanecznych kawałków Whitney Houston. Sprawdź, jak brzmi w bardziej folklorowej aranżacji.

Maria Jane Smith i Victor Thell, czyli po prostu Smith & Thell to duet muzyków ze Szwecji. Poznali się, kiedy byli jeszcze nastolatkami i od tamtej pory tworzą razem niezwykłą muzykę. W 2015 roku, w konkursie Denniz Pop Awards zostali wybrani początkującym artystą roku. Jeszcze w tym samym roku wydali singiel „Hippie Van” – jeden z ich najbardziej rozpoznawalnych kawałków.

Duet tworzy także covery. Ostatnio w ich repertuarze pojawił się jeden z największych przebojów lat 80, czyli piosenka Whitney Houston, „I Wanna Dance with Somebody”. Zobacz, jak brzmi ona w wydaniu lekkiego, współczesnego folkloru:

Piosenka promowała drugi album studyjny Houston. Napisali ją George Merrill i Shannon Rubicam. Pomimo świetnego odbioru przez publiczność, przebój nie zebrał zbyt pozytywnych recenzji krytyków. Chwalili oni oczywiście wokal artystki, ale ich zdaniem sama muzyka była zbyt podobna do poprzedniego hitu piosenkarki – „How Will I Know” i do „Girls Just Want to Have Fun”, Cyndi Lauper.