Aflofarm dziękuje służbom medycznym i sprzeciwia się hejtowi » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Aflofarm dziękuje służbom medycznym i sprzeciwia się hejtowi

Aflofarm dziękuje służbom medycznym i sprzeciwia się hejtowi

Do stacji obsługiwanych przez Biura Reklamy TVN i TVP właśnie trafił spot z podziękowaniem dla wszystkich służb medycznych w Polsce. To wyraz wdzięczności i uznania dla tych, którzy codziennie stają na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Do stacji obsługiwanych przez Biura Reklamy TVN i TVP właśnie trafił spot z podziękowaniem dla wszystkich służb medycznych w Polsce. To wyraz wdzięczności i uznania dla tych, którzy codziennie stają na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

To trudny czas dla nas wszystkich, ale to Wy jesteście prawdziwymi bohaterami. Farmaceuci, lekarze i wszyscy inni, którzy walczycie o nasze zdrowie. Dziękujemy, że poświęcacie się dla nas, za Waszą siłę i wytrwałość, za odwagę, za to, że jesteście, że nie kalkulujecie, za Wasze wyrzeczenia. Za to, że możemy na Was liczyć. Dziękujemy! – to słowa stanowiące główny przekaz filmu.

– komentuje Jacek Furman Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

30 sekundowy spot będzie wyświetlany m.in. na kanałach TVN, TVP1, TVP2, TVN7, TVN24, TVP INFO czy TV Puls. Kreacją i produkcją spotu #aflofarmdziękujemy we własnym zakresie zajął się Aflofarm Farmacja Polska, a za planowanie i zakup mediów odpowiadał dom mediowy Starcom.

Spot możecie obejrzeć Państwo tutaj:

Kreacja telewizyjna nie jest jednak jedynym działaniem, jakie w ostatnim czasie podjął Aflofarm, aby podziękować i pomóc polskiej służbie zdrowia. W sytuacji stale rozprzestrzeniającego się koronawirusa, pomoc ta jest potrzebna, jak nigdy dotąd. W szpitalach i aptekach w całej Polsce ciągle brakuje środków do ochrony osobistej, niezbędnych do zahamowania wzrostu zachorowań. W swoich działaniach Aflofarm skupia się przede wszystkich na lekarzach i farmaceutach, bowiem to właśnie Oni każdego dnia dbają o zdrowie oraz bezpieczeństwo lekowe Polaków.

Właśnie zakończyła się akcja #aflofarmpostroniefarmaceuty, w ramach której 6000 aptek w całej Polsce zostało wyposażonych w niezbędne środki ochrony osobistej przed zakażeniem, przyłbice, żele antybakteryjne, a także regeneracyjne kuracje do zniszczonych dłoni w formie rękawiczek. Poza nimi, w paczce znalazły się również plakaty informacyjne przygotowane dla Pacjentów odwiedzających aptekę – to rekomendacje Ministerstwa Zdrowia, które mają pomóc zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa w placówce. Dodatkową niespodzianką były słodycze, aby choć odrobinę osłodzić farmaceutom ten ciężki czas.

– mówi Jacek Furman Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Kolejną grupą podatną na zarażenie koronawirusem jest personel szpitali, szczególnie tych przekształconych na jednoimienne zakaźne. Z danych GIS wynika, że co szósta osoba zakażona koronawirusem w Polsce była członkiem personelu medycznego – stanowili 15,6 proc. wszystkich zakażeń. Dobiegła właśnie końca akcja #aflofarmpostronielekarzy – w ramach działań do wszystkich szpitali jednoimiennych w Polsce (oraz do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki i Pabianickiego Centrum Medyczne) wysłano po 100 przyłbic ochronnych. Ofiarowane personelowi medycznemu będą stanowić barierę ochronną, a także pozwolą zadbać o bezpieczeństwo wszystkich przebywających w szpitalach.

W przypadku zakażenia koronawirusem, kluczowym czynnikiem decydującym o skutecznym leczeniu chorych może okazać się dostęp pacjentów do respiratorów, dlatego fundacja „My kochamy Pabianice” należąca do Aflofarm Farmacja Polska postanowiła wesprzeć Pabianickie Centrum Medyczne i przekazać placówce nowoczesny respirator do intensywnej opieki medycznej. Specjalistyczny sprzęt o wartości prawie 100 tyś. zł to innowacyjny respirator Axcent Lyra X2, nazywany też sztucznym płucem. Jest urządzeniem intensywnie wspierającym lub całkowicie zastępującym mięśnie Pacjenta podczas wykonywania pracy oddechowej. W przypadku zakażenia koronawirusem, który atakuje płuca, daje on Pacjentowi czas oraz potrzebne siły na walkę z chorobą. Wsparciem otoczono również Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki – finalizuje się właśnie zakup kardiomonitora i pulsoksymetrów.

– podkreśla Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.