"Do rany przyłóż" w Radiu Złote Przeboje » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Do rany przyłóż” w Radiu Złote Przeboje

„Do rany przyłóż” w Radiu Złote Przeboje

W tym wyjątkowym czasie zwracamy uwagę na swoje zdrowie bardziej niż kiedykolwiek. Nie zapominajmy przy tym o pozornie mniejszych sprawach, które też mają wielkie znaczenie!

W tym wyjątkowym czasie zwracamy uwagę na swoje zdrowie bardziej niż kiedykolwiek. Nie zapominajmy przy tym o pozornie mniejszych sprawach, które też mają wielkie znaczenie!

Drobne rany, skaleczenia czy otarcia to po prostu nasza codzienność – coś, z czym ma do czynienia każdy. I właśnie przez to łatwo jest zbagatelizować takie „drobnostki”. Powinniśmy jednak pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć – warto zastosować odpowiednie kroki wobec z pozoru błahego skaleczenia, niż po czasie martwić się zakażeniem…

W czasie pandemii szczególnie dbamy o to, by dezynfekować i dokładnie myć ręce w trosce o swoje zdrowie. Pamiętajmy też, że uszkodzonym mechanicznie miejscom na naszym ciele należy się dziś wzmożona uwaga. Czy słyszeliście kiedyś o substancji o nazwie oktenidyna? Nie dość, że wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, to jeszcze sprawia, że rany goją się szybciej! Warto o tym pamiętać.

Z naszej mini audycji „Do rany przyłóż” dowiecie się, jak zaopiekować się sobą i innymi w przypadku ran czy zadrapań. W każdym odcinku będziemy szczegółowo poruszać tematy o tym, w jaki sposób odpowiednio opatrywać rany, jak łagodzić ból, jak traktować skórę po poparzeniach czy też o pielęgnacji po zrobieniu tatuażu. Dowiecie się też, co zrobić, by zapobiec lub zminimalizować blizny, a to jeszzcze nie wszystko!

Odcinki „Do rany przyłóż” usłyszycie na antenie Radia Złote Przeboje od 25 maja do 29 maja 2020 r. o godzinie 12:15. Znajdziecie je też poniżej:

Więcej informacji znajdziecie tu: