"Aktoreczka". Trudno się oderwać. Będziecie zachwyceni! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Aktoreczka”. Trudno się oderwać. Będziecie zachwyceni!

„Aktoreczka”. Trudno się oderwać. Będziecie zachwyceni!

„Aktoreczka” to nowa powieść Barbary Wysoczańskiej. Książka porusza kontrowersyjny temat ukrywania i rehabilitowania po wojnie nazistowskich zbrodniarzy przez państwa alianckie. Wszystko to w celu nawiązywania z nimi naukowej i gospodarczej współpracy. Autorka pisze także o nagminnym marginalizowaniu polskich spraw na arenie międzynarodowej, które były celowo ignorowane lub przemilczane w imię wielkiej polityki. „Aktoreczka” to jednak przede wszystkim książka o poszukiwaniu miłości i walce z własnymi słabościami i demonami przeszłości.

Rok 1950, Nowy Jork. Polski fotograf Konrad Rogowski, przebywający na emigracji w USA, usilnie stara się o opublikowanie zdjęć dokumentujących zbrodnie wojenne w Warszawie. Jednak jego najważniejszym celem jest znalezienie nazistowskiego zbrodniarza Rudolfa Schultego. Jedynym tropem dającym szansę na namierzenie byłego nazisty jest piękna i sławna hollywoodzka gwiazda Lauren Evans.

Zobacz także: Przedłużamy majówkę w Radiu Złote Przeboje [KONKURS]

Splendor, skandale i światła jupiterów to jej świat. Otoczona luksusem i podziwiana – z pozoru żyje jak w bajce. Tymczasem w czterech ścianach wymarzonego apartamentu przy 5th Avenue boryka się z samotnością i strachem, że ktoś odkryje jej przeszłość oraz prawdziwą tożsamość.

„Aktoreczka” Barbary Wysoczańskiej. Czy cena za sławę nie jest zbyt wysoka?

„Aktoreczka” to książka o kobiecie uwielbianej przez rzesze fanów aktorce Złotej Ery Hollywood. Oczywiście, bohaterka jest postacią fikcyjną. Autorka wzorowała się na ówczesnych ikonach, jakimi były między innymi Rita Hayworth, Marylin Monroe czy Elizabeth Tylor – wszystkie one przeżywały ogromną samotność i brak zrozumienia potrzeb. Były nieskazitelnie piękne, sławne, miały wszystko, o czym można marzyć, a często kończyły z chorobami alkoholowymi, przedawkowaniem leków i środków odurzających czy depresją. Ignorowane, z gruntu niedoceniane jako artystki, były postrzegane wyłącznie przez pryzmat urody oraz obsadzane w rolach poniżej umiejętności. Płaciły wysoką cenę za sławę, borykając się z maniakalną zawiścią, zazdrością, plotkami i prześwietlaniem ich życia prywatnego.

Zobacz także: Wiadomo, co dolega Jerzemu Stuhrowi. Walczy z rakiem krtani

„Aktoreczka” ma również drugą płaszczyznę fabularną. Konrad Rogowski – polski emigrant w Nowym Jorku, który osiedlił się w USA po II wojnie światowej – to były żołnierz Armii Krajowej oraz zdolny fotograf. Rogowski, poszukuje nazistowskiego zbrodniarza wojennego, który przyczynił się do śmierci jego żony podczas powstania. Jedynym tropem mogącym zaprowadzić go do byłego esesmana jest hollywoodzka aktorka Lauren Evans.

Kim jest Barbara Wysoczańska, autorka książki „Aktoreczka”?

Barbara Wysoczańska to historyk z pasji i wykształcenia. Podziwia silne oraz mądre kobiety i to na nich próbuje się wzorować, równocześnie dając sobie prawo do własnych poglądów. Jest autorką bestsellerowych powieści „Narzeczona nazisty”, „Siła kobiet” i „Świat na nowo”. Jej książki osiągnęły ogromny sukces, wyprzedając się w setkach tysięcy egzemplarzy. Prawa do ekranizacji „Narzeczonej nazisty” zostały sprzedane zaledwie kilka miesięcy po premierze książki.

Zobacz także: Koniec „Tańca z gwiazdami”. Edward Miszczak zawiesił show

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *