Anna Przybylska: W Gdyni odsłonięto mural poświęcony aktorce. Na wydarzeniu pojawiła się jej najbliższa rodzina » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Anna Przybylska: W Gdyni odsłonięto mural poświęcony aktorce. Na wydarzeniu pojawiła się jej najbliższa rodzina

Anna Przybylska: W Gdyni odsłonięto mural poświęcony aktorce. Na wydarzeniu pojawiła się jej najbliższa rodzina

Kilka dni temu wystartował 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jednym z prezentowanych filmów będzie dokument „Ania” o Annie Przybylskiej. Z tej okazji w Gdyni został odsłonięty mural.

Anna Przybylska to polska aktorka i modelka urodzona 26 grudnia 1978 w Gdyni. Karierę aktorki zaczęła w 1997, w filmie Radosława Piwowarskiego „Ciemna strona Wenus”. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Marylki w serialu „Złotopolscy”. Zmarła 5 października 2014 roku.

Ania była bardzo związania z Gdynią, w której mieszkała ze swoją ukochaną rodziną. 14 września 2022 roku właśnie w tym mieście został odsłonięty mural w ramach promocji filmu „Ania”, który będzie miał premierę podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Rodzina aktorki z trudem powstrzymywała łzy. Na wydarzeniu pojawił się Jarosław Bieniuk z córką Oliwią i matką Ani.

„Ania”: Zobacz wzruszający zwiastun filmu o Ani Przybylskiej

Jesienią czeka nas premiera filmu biograficznego o Annie Przybylskiej. Produkcja pt. „Ania” wejdzie na ekrany kin 7 października. Reżyserami są Michał Bandurski, oraz Krystian Kuczkowski, twórcy dokumentów o Krzysztofie Krawczyku i Maryli Rodowicz. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak: Jan Englert, Cezary Pazura, Anna Dereszewska czy Michał Żebrowski.

Polecamy również: