„Billie Jean”: Jazzowa wersja przeboju Michaela Jacksona? Tego jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Billie Jean”: Jazzowa wersja przeboju Michaela Jacksona? Tego jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO]

„Billie Jean”: Jazzowa wersja przeboju Michaela Jacksona? Tego jeszcze nie słyszeliście! [WIDEO]

„Billie Jean” jest jedną z najpopularniejszych piosenek „Króla Popu” – Michaela Jacksona. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałaby pozbawiona charakterystycznej żywiołowości, pozostawiona w spokojnej, akustycznej wersji? Na to pytanie odpowiedzi udzieliła nastoletnia Angelina Jordan.

Angelina Jordan swoją muzyczną karierę rozpoczęła w wieku zaledwie ośmiu lat. To właśnie wtedy, w 2014 roku, pojawiła się w norweskiej edycji programu „Mam talent”. Swoim śpiewem zachwyciła zarówno publiczność, jak i samo jury, dzięki czemu pokonała kolejne etapy talent show, docierając aż do finału i zajmując zaszczytne pierwsze miejce. Zwycięstwo przyniosło jej wykonanie utworu „Summertime” autorstwa George’a Gershwina, pochodzącego z jego słynnej opery „Porgy i Bess”.


Obecnie, prawie 9 lat później, Angelina jest 17-latką wciąż żywo zainteresowaną muzyką. Dziewczyna nie spoczęła na laurach – stale rozwija swój talent, występuje w programach telewizyjnych, wydaje płyty oraz nagrywa covery, jest nawet autorką książki, do której ilustracje wykonała jej babcia. Dziewczyna posiada dwa kanały na YouTube – jeden z nich przeznaczony jest na jej autorskie utwory, natomiast drugi to przestrzeń do publikacji jej interpretacji piosenek z repertuaru innych artystów takich jak Elvis Presley, Whitney Houston czy Michael Jackson. Posłuchajcie, jak brzmi nagrany przez nią oryginalny cover przeboju „Billie Jean”.

Utwór „Billie Jean” pochodzi z wydanej w roku 1982 płyty „Thriller” autorstwa Michaela Jacksona. Przez wiele tygodni utrzymywał się na amerykańskich listach przebojów, otrzymał liczne nagrody oraz nominacje i uznaje się go za najlepiej przyjęty przez krytyków singiel artysty. Równie istotny jest teledysk, którym opatrzony został numer – to właśnie w nim Jackson pierwszy raz wykonał swój charakterystyczny ruch taneczny, moonwalk.

Polecamy również: