Strona Główna > Brad Pitt w nowej roli. Postanowił zostać rzeźbiarzem

Brad Pitt w nowej roli. Postanowił zostać rzeźbiarzem

Brad Pitt i Nick Cave zadebiutowali w galerii sztuki, czym zaszokowali wszystkich swoich fanów. Co pokazali na swojej pierwszej wystawie?

Gwiazdy debiutują w muzeum

Jak się okazuje Brad Pitt jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Teraz świat obiegła wieść o nowym, nieznanym jeszcze talencie aktora, który spełnia się w roli rzeźbiarza. W Muzeum Sztuki Sary Hinden w Tempere można obejrzeć jego prace w ramach wystawy „WE” poświęconej brytyjskiemu artyście – Thomasowi Houseago. Do tego zacnego grona dołączył również Nick Cave prezentujący w finlandzkim muzeum swoją ceramikę.

Na oficjalnej stronie galerii sztuki pojawiła się również informacja na temat udziału gwiazd we wspomnianej wystawie:

Cave i Pitt są już znani na polu muzyki i kina, ale po raz pierwszy zaprezentowali swoje dzieła sztuki – dzieła powstałe w wyniku dialogu z Houseago

Diabeł w ceramicznej skórze debiutuje na wystawie

Nick Cave mimo swoich wcześniejszych, malarskich doświadczeń podobnie jak jego kolega zadebiutował na wystawie Houseago. W galerii postanowił podzielić się z odbiorcą swoją dużą kolekcją siedemnastu ceramicznych figurek, które stworzył w ostatnich pandemicznych latach. Małe arcydzieła przedstawiają „życie diabła na 17 stacjach”.

No cóż, całkiem interesujące to diabelskie życie.

Rzeźby jako forma autorefleksji

Słynny aktor wystawił aż dziewięć swoich prac ze swojego całkiem pokaźnego zbioru. Wśród nich znalazły się między innymi: rzeźba z gipsu prezentująca strzelaninę czy silikonowe rzeźby w kształcie domu.

Brad w trakcie wystawy opowiedział, co było jego inspiracją przy tworzeniu swoich dzieł:

Chodzi mi o autorefleksję. O to, gdzie popełniłem błąd w moich związkach, gdzie zachowywałem się źle, gdzie jestem współwinny. Ta sztuka narodziła się z bycia szczerym z samym sobą, brania pod uwagę osób, które mogłem skrzywdzić i sytuacji, w których się pomyliłem

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.