Strona Główna > Cameron Diaz i jej niezapomniane role [GALERIA]

Cameron Diaz i jej niezapomniane role [GALERIA]

Cameron Diaz urodziła się 20 sierpnia 1972 roku. Aktorka zadebiutowała na dużym ekranie w 1994 roku w filmie „Maska”. Blond piękność z Long Beach w Kalifornii miała zaledwie 21 lat, kiedy film przyniósł jej sławę. Dzisiaj przypomnimy Wam jej filmowe metamorfozy.a

„Holiday”

EAST NEWS

Filmy Nancy Meyers często sprawiają, że widzowie czują się tak ciepło, jak sceneria, którą przedstawiają, a „Holiday” z 2006 roku nie jest wyjątkiem. Film opowiada o dwóch kobietach, obie złamane i zmęczone codziennością, które postanawiają zamienić się domem na święta. Gdzie jest haczyk? Jedna mieszka w LA, a druga w Wielkiej Brytanii.

„Vanilla Sky”

East News

Cameron Diaz pojawiła się w kilku filmach z Tomem Cruisem. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. „Vanilla Sky” pozostaje jednak ich najlepszą dotychczasową współpracą. Oparty na hiszpańskim filmie „Abre Los Ojos” (lub Open Your Eyes), „Vanilla Sky” opowiada historię bogatego kobieciarza Davida Amesa, który zakochuje się w dziewczynie swojego przyjaciela. Trudną sytuację komplikuje jeszcze wypadek samochodowy, spowodowany przez zazdrosną narzeczoną Davida. Ames trafia do szpitala. Operacja plastyczna daje mu nową twarz i nowe życie.

„Maska”

Diaz była pracującą modelką bez doświadczenia aktorskiego, kiedy została obsadzona jako główna bohaterka filmu z Jimem Careyem. Aktorka wciela się w piosenkarkę jazzową, która spotyka Careya, który gra łagodnego urzędnika bankowego, który zamienia się w maniakalnego superbohatera, kiedy zakłada tytułową „maskę”.

„Mój chłopak się żeni”

Status gwiazdy Cameron Diaz ugruntowała jej drugoplanowa rola w tej romantycznej komedii z Julią Roberts w roli głównej. Zdobycie lojalności widzów u boku Roberts, która była wtedy u szczytu swojego statusu ukochanej Ameryki, jest trudnym zadaniem, ale to właśnie zrobiła Diaz. Julia Roberts stworzyła doskonałą kreację Julianne Potter – młodej kobiety, która panicznie boi się stałych związków. Lecz nagle zdaje sobie sprawę, że kocha swego najlepszego przyjaciela, Michaela (Dermot Mulroney). Jest tylko mały problem… Michael niebawem ożeni się z kimś innym. Julianne musi doprowadzić do zerwania zaręczyn przyjaciela, a ma zaledwie cztery dni, pomoc swego pomysłowego szefa (Rupert Everett) i własną zazdrością.

„Być jak John Malkovich”

Craig Schwartz (John Cusack), utalentowany lalkarz, jest na skraju załamania. Nikt nie docenia jego talentu, a jego małżeństwo przechodzi poważny kryzys. Pod presją swojej żony, Lotte (Cameron Diaz) podejmuje pracę urzędnika na Manhattanie. Jego pokój znajduje się 7 i pół piętrze biurowca. Pewnego dnia okrywa za swoją szafką tajemniczy korytarz. Okazuje się, że jest to… wejście do głowy znanego aktora Johna Malkovicha. Mężczyzna zaczyna widzieć świat jego oczami.

„Aniołki Charliego”

W wersji filmu z 2000 roku w kultowe bohaterki wcielają się Cameron Diaz, Drew Barrymore i Lucy Liu. Dziewczyny znają wschodnie sztuki walki, nie są na bakier z gadżetami technologicznymi i wiedzą, jak wykorzystać swój seksapil. Nawet jeśli momentami sprawiają wrażenie nieco roztargnionych i dają sobie zawrócić w głowie nie zawsze porządnym mężczyznom, to w każdym przypadku doprowadzają zadanie do końca. Tym razem przyjdzie im zmierzyć się z kryminalistami, którzy porwali genialnego naukowca, żeby przejąć jego rewolucyjne dzieło.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.