"Chciałem być": Maciej Maleńczuk nagrał cover przeboju Krzysztofa Krawczyka! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Chciałem być”: Maciej Maleńczuk nagrał cover przeboju Krzysztofa Krawczyka!

„Chciałem być”: Maciej Maleńczuk nagrał cover przeboju Krzysztofa Krawczyka!

„Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” to muzyczny hołd dla niekwestionowanej Ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Jeden z utworów wykonał Maciej Maleńczuk.

Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas sponsorowanej przez markę Żywiec, tegorocznej trasy Męskiego Grania, na której pojawił się prezentowany w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wyjątkowy program muzyczny „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Seria koncertów była ogromnym sukcesem, dowodem na to, że prawdziwe przeboje i charyzma Krawczyka nadal inspirują młode pokolenie artystów. Publiczność żywiołowo reagowała na kolejne wykonania i tysiące widzów na koncertach wspólnie z artystami na scenie śpiewało znane wszystkim słowa takich piosenek jak „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”, „Bo jesteś Ty” czy „Parostatek”.

Posłuchajcie przeboju „Chciałem być” w wykonaniu Macieja maleńczuka.

Piosenki te w nowej oprawie muzycznej przygotowanej przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego brzmią odkrywczo i nowocześnie. Tak o zetknięciu z tym repertuarem mówi on sam: 

Bardzo szanuję twórczość pana Krzysztofa. W każdym jego wersie i w każdej melodii czuć bowiem, że kochał życie, kochał się bawić i kochał ludzi. To wszystko słychać w tych piosenkach i to był piękny punkt wyjścia do mojej pracy nad odświeżeniem ich aranżacji.

Nowe wykonania powstały z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na te kultowe kompozycje. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób budują swoim głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Filtrują śpiewane przez siebie piosenki przez pryzmat swojego talentu, wrażliwość muzyczną i energię sceniczną. Tę energię ze sceny czuć także i na samej płycie!

Na płycie znalazły się również wykonania takich artystów jak Błażej Król, Natalia Szroeder, Igo, Kacperczyk, Artur Rojek, Skubas, Natalia Grosiak, Jarecki, Baasch, Maciej Musiałowski, Piotr Zioła, Jucho. W wersji cyfrowej albumu dodatkowo pojawiają się nagrania Grubsona oraz duetu Miuosh&Marcelina.

Polecamy również: