Czy potrzebujemy diety, by schudnąć? Wanda Baltaza radzi
Strona Główna > Potrzebujemy diety, by schudnąć? To musisz wiedzieć [PODCAST]

Potrzebujemy diety, by schudnąć? To musisz wiedzieć [PODCAST]

Dietetyczka dr Wanda Baltaza była gościnią w najnowszym odcinku podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany” w Radiu Złote Przeboje. Dietetyczka powiedziała, co tak naprawdę sądzi na temat diety. Czy uważa, że jesteśmy niewolnikami szybkich efektów? Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Dietetyczka dr Wanda Baltaza na co dzień wspiera żywienie swoich podopiecznych, którzy marzą o idealnej sylwetce. Nie zawsze jest jednak tak, że nawet najbardziej restrykcyjna dieta jest w stanie zapewnić nam wygląd, o jakim marzymy. Często szukamy szybkich efektów, głodząc się lub jedząc jedno warzywo przez 2 tygodnie. To ma znaczny wpływ na nasz organizm, który dziękuje nam powrotem wagi sprzed naszej diety.

Zobacz także: Seniorki z domu opieki w przeboju Miley Cyrus. Nagranie podbija sieć!

Dr Wanda Baltaza w nowym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” opowiedziała, czy dieta jest tak naprawdę potrzebna nam do szczęścia i co zrobić, żeby osiągnąć wyznaczony przez siebie cel, bez kosztów dla naszego ciała.

Jak zacząć się odżywiać z głową? Które diety nam szkodzą? Między innymi te kwestie dr Wanda Baltaza poruszyła w rozmowie z Jerzym Telesińskim w podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” dla Radia Złote Przeboje.

Posłuchaj rozmowy dr Wandy Baltazy z Jerzym Telesińskim dla Radia Złote Przeboje :

Kilka słów o diecie od Dr Wandy Baltazy

Dr Wanda Baltaza wie co nieco na temat diety, a sam temat nie kryje przed nią żadnych tajemnic. Dietetyczka zdaje sobie sprawę, ilu z nas chociaż raz w życiu przestrzegało restrykcyjnego jadłospisu, który przyprawiał nas o ból głowy. Wiele osób dostaje drgawek, gdy już słyszy samo słowo i zniechęca się od samego początku do zmiany swojego stylu życia. Dr Wanda Baltaza w rozmowie z dziennikarzem Radia Złote Przeboje powiedziała, co tak naprawdę myśli na ten temat:

Ja wychodzę z założenia, że w ogóle diety to jest coś potwornego. Pomimo tego, że jestem dietetykiem, to za bardzo diet nie lubię i w ogóle samego słowa „dieta”. Proszę zobaczyć, że kojarzy nam się ono niesamowicie pejoratywnie, czyli z wyrzeczeniami, bólem, cierpieniem.

Zobacz także: Wieloryb”: Tak wyglądała spektakularna charakteryzacja Brendana Frasera [WIDEO]

Jak schudnąć bez wyrzeczeń?

  1. Ważne jest, byśmy zaczęli zwracać uwagę na to, co jemy. Zacznijmy robić zdjęcia naszych potraw po to, by lepiej kontrolować to, co ląduje na naszym talerzu.
  2. Nie nastawiajmy się na szybki efekt i zrezygnujmy z restrykcyjnych diet.
  3. Warto, żebyśmy znaleźli takie jedzenie, które nam będzie sprawiało nam radość i zapewni nam wymarzoną sylwetkę.
  4. Istotna jest również celebracja jedzenia. Ważne, by w trakcie posiłku jeść bez pośpiechu i skupić się na tym, co spożywamy.
  5. Niezbędne są również przerwy w trakcie posiłku. Nasz organizm również potrzebuje przerwy, by móc strawić jedzenie.

Zobacz także: Doda namieszała w „Love Island”. Jedna z uczestniczek wybiegła z płaczem [WIDEO]

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *