Karolina Centkowska: Czy powinniśmy ograniczyć jedzenie mięsa?
Strona Główna > Czy powinniśmy ograniczyć jedzenie mięsa?

Czy powinniśmy ograniczyć jedzenie mięsa?

Karolina Centkowska była gościnią w najnowszym odcinku podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany” w Radiu Złote Przeboje. Współautorka profilu RoślinnieJemy odczarowała mity związane z kuchnią roślinną. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Karolina Centkowska jest jedną z osób współtworzących profil RoślinnieJemy, który promuje roślinny styl życia. Jednym z ich celów jest promocja i wsparcie bezmięsnych produktów, które coraz częściej zaczynają gościć na sklepowych półkach. W związku ze zmianą jaka zachodzi w podejściu konsumentów, rośnie też liczba osób, które świadomie przechodzą na fleksitarianizm i decydują się na ograniczenie spożycia mięsa w diecie. Według badań już 43% Polaków zdecydowało się na częściową rezygnację z produktów odzwierzących i spróbowanie roślinnych alternatyw.

Zobacz także: Zwycięzca „MasterChefa” zdradził sekret. To jego przeznaczenie [PODCAST]

Karolina Centkowska, współautorka profilu RoślinnieJemy w nowym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” opowiedziała o tym, czy dieta roślinna jest dla każdego.

Jak rozpocząć naszą przygodę z tym stylem żywienia? Co powinniśmy suplementować, nie jedząc mięsa? Czy dieta wegetariańska jest droga? Posłuchajcie rozmowy Karoliny Centkowskiej z Jerzym Telesińskim w podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” dla Radia Złote Przeboje.

Posłuchaj rozmowy Karoliny Centkowskiej z Jerzym Telesińskim dla Radia Złote Przeboje:

Karolina Centkowska o uprzedzeniach względem diety roślinnej

Karolina Centkowska zdaje sobie sprawę, że wokół diety roślinnej urosło wiele krzywdzących mitów, które sprawiają, że niektórym nadal trudno się do niej przekonać. W Polsce nadal króluje mięso i trudno jest zmienić to podejście, mimo wielu działań na rzecz wegetarianizmu. Karolina Centkowska w rozmowie z dziennikarzem Radia Złote Przeboje wypowiedziała się w kontekście naszego podejścia do tematu diety roślinnej:

Dieta to wcale nie jest białe i czarne. To wcale nie jest kwestia zero-jedynkowa, więc jeśli ktoś tutaj być może podchodzi do takiego pana Kowalskiego i mówi mu o tym, że ma nie zjeść tej kiełbasy na grillu, to rodzi się tutaj swego rodzaju bunt i takie niezrozumienie tego, że to jest lepsze dla jego zdrowia i w jakiś sposób dla niego korzystne. 

Zobacz także: Swojego męża Rene poznała w wieku 12 lat. Tego mogliście nie wiedzieć o Celine Dion

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *