"Czy to nie jest piękne?": Sylwia Grzeszczak napisała tę piosenkę w dniu pogrzebu Ani Przybylskiej » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Czy to nie jest piękne?”: Sylwia Grzeszczak napisała tę piosenkę w dniu pogrzebu Ani Przybylskiej

„Czy to nie jest piękne?”: Sylwia Grzeszczak napisała tę piosenkę w dniu pogrzebu Ani Przybylskiej

Sylwia Grzeszczak zdradziła kulisy powstania utworu, który znalazł się na albumie „Tamta Dziewczyna” którego premiera miała miejsce 25 listopada 2016 roku.

Śmierć Ani Przybylskiej w 2014 roku wstrząsnęła całą Polską. Dzisiaj (7 października) do kin trafi film dokumentalny „Ania”, który już otrzymał wiele pozytywnych recenzji po premierze na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Sylwia Grzeszczak napisała utwór „O nich, o Tobie” do filmu specjalnie z myślą o Ani Przybylskiej. Jak zdradziła piosenkarka, to nie była pierwsza piosenka, którą jej zadedykowała.

W Gdyni, w dniu pogrzebu Ani Przybylskiej skomponowałam dla Niej utwór „Czy to nie jest piękne”. Trafił na płytę . Nigdy o tym nie mówiłam publicznie.
Po długim czasie, dyskretnie usłyszał o tym Jarek. Z kolei największa przyjaciółka Ani, Kasia Bujakiewicz, odezwała się po przesłuchaniu mojego albumu. Powiedziała : Sylwia, słuchaj ja czułam ,że ten utwór jest o Ani! Zapytała, czy może o tym opowiedzieć w dokumencie. Zgodziłam się. Od dziecka byłam wielką fanką Ani, więc była to dla mnie niezwykle wzruszająca sytuacja.. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że gdzieś po cichutku, nad morzem, tworząc tamten utwór, stanę sie częścią filmu.
Ostatecznie tamta kompozycja nie znalazła się w filmie, lecz – mogę tym razem głośno powiedzieć – że decyzją rodziny Ani, już całkiem inna, najnowsza piosenka „O nich, o Tobie” oficjalnie promuje dziś film „ANIA”, na który zapraszam Was serdecznie do kin 7 października

Utworu „Czy to nie jest piękne?” możecie posłuchać poniżej.

Anna Przybylska to polska aktorka i modelka urodzona 26 grudnia 1978 w Gdyni. Karierę aktorki zaczęła w 1997, w filmie Radosława Piwowarskiego „Ciemna strona Wenus”. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Marylki w serialu „Złotopolscy”. Zmarła 5 października 2014.

Polecamy również: