Avril Lavinge kiedyś była wielką gwiazdą. Nie do wiary, że po sieci krążą takie plotki » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Avril Lavinge kiedyś była wielką gwiazdą. Nie do wiary, że po sieci krążą takie plotki

Avril Lavinge kiedyś była wielką gwiazdą. Nie do wiary, że po sieci krążą takie plotki

Nie do wiary, że niemal od osiemnastu lat w sieci krąży teoria spiskowa o Avril Lavinge. Sympatycy założenia przygotowali liczne dowody, że kanadyjską piosenkarkę zastępuje sobowtór. W jaki sposób narodziła się ta nieprawdopodobna plotka?

W roku 2002 w branży muzycznej niespodziewanie pojawiła się Avril Lavigne. Debiutancki album kanadyjskiej piosenkarki „Let Go” sprzedał się w milionowym nakładzie oraz sześciokrotnie zdobył status platynowej płyty. Kariera muzyczna siedemnastolatki wystrzeliła z dnia na dzień. Równie szybko w sieci zaczęły powstawać liczne teorie spiskowe na temat Avril.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Narodziny teorii spiskowej o Avril Lavigne

Jedna z nieprawdopodobnych plotek narodziła się zaledwie po trzech latach od wydania „Let Go”. Niektórzy internauci jednomyślnie twierdzą, że Avril Lavigne zmarła w 2003 roku. Rozpoznawalność młodej gwiazdy była wtedy u szczytu, dlatego wytwórnia miała zdecydować się na wielki marketingowy przekręt. Zgodnie z teorią spiskową prawdziwą Avril obecnie zastępuje Melissa Vandella.

Fanatycy dokonują głębokich analiz. Porównują nie tylko wygląd „sobowtórki”, ale również zachowanie piosenkarki. Ich czujnemu oku nie umknie nawet najmniejsza zmiana w charakterze pisma. Rozstrzygającym dowodem miałby być drugi studyjny album Avril Lavigne. W przeciwieństwie do pierwszej płyty „Under My Skin” zachowany jest w mrocznej estetyce emo pop. W jednej z piosenek padają następujące słowa:

Tłum. Muszę uciec/ Nie ma sensu myśleć o wczoraj /Teraz jest już za późno.

Zobacz także: Ralph Kamiński z nowym teledyskiem. Nagrał go dla Anny Dymnej

Wszystko zaczęło się od jednego pytania

W jaki sposób narodziła się najsłynniejsza teoria spiskowa o Avril? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi autor fanpage’a o piosenkarce. Około dwadzieścia lat temu brazylijski bloger postawił przed czytelnikami następujące pytanie: „Co by było, gdyby Avril Lavigne zmarła w 2003 roku i została zastąpiona przez niemal identycznego sobowtóra?”. Na blogu AvrilEstaMorta czytamy dalsze wyjaśnienia hipotezy.

Avril oraz Melissa Vandella zgodnie z teorią spiskową były bliskimi przyjaciółkami. Świat show-biznesu, ogromna presja i śmierć ukochanego dziadka młodej gwiazdy miały doprowadzić piosenkarkę najpierw do depresji, a następnie do samobójstwa. W związku z rosnącą popularnością muzyki Avril Lavigne wytwórnia zaproponowała Vandelii rolę jej sobowtórki. Śpieszymy z wyjaśnieniem, twórca teorii spiskowej po latach przyznał się do kłamstwa:

Tłum. Takie podejście jednak spowodowało, że wiele osób zaczęło używać mojej teorii jakby była faktem rzeczywistym, a przecież jest to tylko teoria oparta na rzeczywistych elementach, ale tylko w celach rozrywkowych, wykorzystując niesamowite zbiegi okoliczności.

Zobacz także: Po 40. latach znowu razem. Supermodelki „Vogue’a” w nowej produkcji

Jak sprawę komentuje Avril Lavigne?

Niewątpliwie teorię spiskową podsycało również zachowanie samej Avril Lavigne. Kanadyjska piosenkarka zdecydowała się nie poruszać temu. Przez lata nie zabrała głosu w dyskusji. Skomentowała ją dopiero w 2017 roku. Wokalistka ze śmiechem zapytała: tłum. „Niektórzy ludzie twierdzą, że nie jestem prawdziwą Avril, co jest dziwne! Dlaczego w ogóle tak myślą?”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!