Dorota Gardias z muzyką związana jest od zawsze. "Mój dom to muzyka" [TYLKO U NAS] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dorota Gardias z muzyką związana jest od zawsze. „Mój dom to muzyka” [TYLKO U NAS]

Dorota Gardias z muzyką związana jest od zawsze. „Mój dom to muzyka” [TYLKO U NAS]

Dorota Gardias to znana polska dziennikarka, fotomodelka oraz prezenterka pogody. Wiedzieliście, że jest ona również związana z muzyką? O muzycznych fascynacjach i nie tylko opowiedziała w audycji „Sobota z Odetą”.

Choć dziś Dorotę Gardias kojarzymy raczej ze szklanego ekranu, gdzie zapowiada pogodę, to dziennikarka swoją karierę zaczynała jako fotomodelka. Już w 1999 zdobyła tytuł Miss Lubelszczyzny, a rok później uznano ją za najpiękniejszą studentkę Lublina.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

To jednak nie wszystkie tytuły, jakie na swoim koncie ma znana dziś prezenterka pogody. Została wybrana również Miss Tomaszowa Lubelskiego, Miss Chmielaków, Miss Nastolatek Zamojszczyzny, Miss Lata Zamojszczyzny, a także Miss Polonia Roztocza. Jej zdjęcia zdobiły okładki magazynów „Neo+”, „Cosmopolitan”, „Twój Styl” czy „Wysokie Obcasy Extra”.

Zobacz także: Sebastian Riedel nowym wokalistą Dżemu. Fani nie kryją radości

Posłuchaj rozmowy z Dorotą Gardias:

Z muzyką związana jest od zawsze

Choć dziś znamy ją raczej ze szklanego ekranu, to nie wielu wie, że Dorota Gardias związana jest także z muzyką. Wraz ze swoim ojcem śpiewała w zespole Quantes. Jak sama mówi, fascynacja muzyką zaczęła się już w czasach przedszkolnych.

Tym wszystkim zaraził mnie tata. Ponieważ miał swój zespół. Jeździłam z nim na próby, ono uczuł się piosenek, więc ja słuchałam. Uczyłam się jednocześnie razem z nim, a potem podpatrywałam jak gra na gitarze i naśladowałam to, co on robi na gryfie. I tak nauczyłam się trzech akordów, na których chodziłam kolędować na przykład z braćmi. Także naprawdę od najmłodszych lat ta muzyka mi towarzyszyła – wyznaje Dorota Gardias.

Zobacz także: Historia zatoczyła koło. Ville Valo reaktywował sylwestrową tradycję [RELACJA]

„Chciałam trochę pobrykać”

W młodości Dorota Gardias zmieniła nieco gust muzyczny i dołączyła do kapel rockowych, których wówczas w Polsce było sporo. Jak powiedziała „chciała trochę pobrykać”. Wraz z gustami muzycznymi zmienił się również wizerunek gwiazdy, która miała wówczas długie czarne włosy i nosiła poszarpane spodnie i skórzane kurtki, typowe dla fanów cięższych brzmień.

Przez długie lata Dorota Gardias jednak nie prezentowała publicznie swojego wokalnego talentu, skupiając się na pracy w telewizji. Dopiero w momencie, kiedy otrzymała zaproszenie do udziału w programie „Mask Singer”, widzowie mogli poznać jej wokalne możliwości. Jak jednak podkreśla, muzyka cały czas jej towarzyszy:

[…] Mój dom to muzyka: pianino, gitary, trzy gitary, ukulele, skrzypce. Ponieważ Hania gra na skrzypcach. […] Więc ja zawsze chwytam za gitarę i sobie po prostu gram. Gram śpiewam razem z Hanią i ta muzyka mi towarzyszyła cały czas, tylko po prostu zajęłam się telewizją – mówi dziennikarka.

Zobacz także: Sara James już tak nie wygląda. Wokalistka zaprezentowała nową fryzurę

Koniecznie posłuchajcie całej rozmowy z Dorotą Gardias, która opowiada także o tym, czy trudno było jej ponownie zaśpiewać przed publicznością, jak trenuje swój głos oraz o tym, czy praca w telewizji wpłynęła na jakość jej głosu.

Oglądałeś występy Doroty Gardias w programie 'Mask Singer'?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >