Quiz: Kultowe cytaty z "Dnia świra". 6/10 to obowiązek!
Strona Główna > Quiz: Kultowe cytaty z „Dnia świra”. 6/10 to obowiązek!

Quiz: Kultowe cytaty z „Dnia świra”. 6/10 to obowiązek!

7 czerwca 2002 roku premierę miał “Dzień świra”. To bez dwóch zdań kultowy film w reżyserii Marka Koterskiego. Polacy po dziś dzień mówią cytatami Adasia Miauczyńskiego. Sprawdź nasz quiz i przekonaj się jak dobrze je znasz!

7 czerwca 2002 roku “Dzień świra” zagościł na ekranach polskich kin. Film Marka Koterskiego znają niemalże wszyscy Polacy. Ta zabawno-smutna historia nadal, po 21 latach, jest oglądana przez tysiące widzów. Opowieść o Adasiu Miauczyńskim, którego bezbłędnie odegrał Marek Kondrat, na stałe zapisała się w polskiej kulturze. Wiele tekstów z filmu weszło do mowy potocznej i jest używana w najróżniejszych sytuacjach.

Zobacz także: Łatwy quiz o przebojach Lady Pank. 7/10 to obowiązek!

Poniżej znajdziesz quiz, w którym możesz sprawdzić, jak dobrze znasz cytaty z tego klasycznego komediodramatu. Spróbuj wstawić odpowiednie wyrażenia w brakujące miejsca w cytatach. Pokaż jak dobrze znasz “Dzień świra” i pochwal się swoim wynikiem! Powodzenia!

"-Mamo, nie chcę jeść. Nie dokończyłem dziś lekcji, mamo. -Dokończysz kiedy indziej, zjesz. Jak nie dokończyłeś? […]"

"Nie pocałowałem […] przecież mojego przed wyjściem!"

"O, bracia poloniści, siostry polonistki, sto trzydzieścioro było nas na pierwszym roku. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do […]"

"Prozac – na chęć życia. Geriavit – na […]"

"Żeby nie jeść samotnie, jem z […]"

"Ileż to razy […] osiągałem wszystko"

"Albo też wcale […] po myciu zębów. To co oni robią z tą pastą, jedzą ją?"

"Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem […] w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi!"

"Bo już w nic nie wierzę. Jak mogę wierzyć, skoro nawet […] przecieka im – wam – przez palce? Możecie już wszystko mówić, obiecywać, przyrzekać"

"Co za ponury absurd. Żeby o życiu decydować […], kiedy jest się kretynem?"

Zobacz także: Prosty quiz o przebojach Perfectu. Zgarnij minimum 7 na 10!