"Earth Festival": Krzysztof Zalewski w coverze utworu "Kolorowy wiatr" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Earth Festival”: Krzysztof Zalewski w coverze utworu „Kolorowy wiatr” [WIDEO]

„Earth Festival”: Krzysztof Zalewski w coverze utworu „Kolorowy wiatr” [WIDEO]

Za nami 5. jubileuszowa edycja „Earth Festival”, który przyciągnął przed telewizory miliony widzów. Podczas pierwszego dnia wystąpił Krzysztof Zalewski z przyjaciółmi w koncercie „Cztery Żywioły”.

Gwiazdy na scenie w Uniejowie podczas pierwszego dnia Earth Festival 2022. Do udziału w koncercie zbudowanym wokół czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody, Krzysztof Zalewski zaprosił przyjaciół, którym troska o planetę i ekologia są szczególnie bliskie. Wystąpili m.in. Andrzej Smolik, Natalia Przybysz, Monika Brodka i Natalia Szroeder, wykonując swoje największe przeboje, a także covery takich hitów, jak „Beds Are Burning”, „Help” i kultowy „Earth Song”.

Krzysztof Zalewski zaśpiewał między innymi jeden z największych i zdecydowanie ponadczasowych przebojów z bajek Disneya „Kolorowy wiatr”. Występowi towarzyszyły piękne wizualizacje. Sami zobaczcie!

W oryginale utwór „Colors of the Wind”/”Kolorowy wiatr” wykonywała Vanessa Williams, a w filmie „Pocahontas” śpiewała go Judy Kuhn. Przypomnijmy, że disnejowska produkcja miała premierę w 1995 roku, gdy Edyta Górniak była u szczytu sławy. Rok wcześniej z piosenką „To nie ja” artystka zajęła najwyższe do tej pory drugie miejsce w konkursie Eurowizji.

Film „Pocahontas” w reżyserii Erica Goldberga i Mike’a Gabriela był kasowym sukcesem. Zarobił łącznie blisko 500 milionów dolarów. Mało tego, został również nagrodzony dwoma Oscarami, Grammy, Złotym Globem i czterema statuetkami Annie.

Polecamy również: