Elżbieta II była fanką ich muzycznej twórczości. Zostali wyróżnieni zaszczytnym tytułem [WIDEO] »
Strona Główna > Elżbieta II była fanką ich muzycznej twórczości. Zostali wyróżnieni zaszczytnym tytułem [WIDEO]

Elżbieta II była fanką ich muzycznej twórczości. Zostali wyróżnieni zaszczytnym tytułem [WIDEO]

O odznaczeniu tytułem Imperium Brytyjskiego przez królową Elżbietę II marzył kiedyś każdy artysta. Kto doświadczył tego zaszczytu? Sprawdźcie nasze zestawienie!

Adele

Najsłynniejsza brytyjska wokalistka miała swoje pięć minut w Pałacu Buckingham w 2013 roku, kiedy to otrzymała Order Imperium Brytyjskiego. Adele w trakcie ceremonii była bardzo przejęta. W końcu niecodziennie odwiedza się królową.

Annie Lennox

W 2010 roku słynna liderka grupy Eurytmics została uhonorowana tytułem za działania charytatywne z rąk samej Elżbiety II. Gdy Annie Lennox dowiedziała się o odznaczeniu, zażartowała:

Ja i mój kapelusz ze sztucznego futra leoparda, który założę, jesteśmy gotowi.

Elton John

W 1998 roku piosenkarz otrzymał od Elżbiety II swój pierwszy tytuł szlachecki. Na jednym odznaczeniu się jednak nie skończyło, bo w 2020 roku Elton John otrzymał Order Towarzysza Honoru, który jest najwyższym rangą tytułem. Artysta wiele razy występował w Pałacu Buckingham. Ostatnio był gościem w trakcie platynowego jubileuszu królowej.

Mick Jagger

W 2003 roku lider rockowego bandu The Rolling Stones został odznaczony tytułem szlacheckim przez księcia Karola, który przyznał mu go w zastępstwie swojej matki – Elżbiety II.

Mick Jagger, mimo otrzymanego orderu nie czuł się lepszy od kolegów:

Miło jest otrzymywać honory, tylko nie należy traktować ich zbyt poważnie. Trzeba do tego podchodzić spokojnie i nie podkreślać, że jest się kimś ważniejszym.

Paul McCartney

W 1997 roku jeden z najsłynniejszych członków zespołu The Beatles otrzymał z rąk królowej tytuł szlachecki za swoje zasługi w dziedzinie muzyki.

Paul McCartney tak się wypowiedział po odebraniu zaszczytnego przywileju:

Dzisiejszy dzień jest fantastyczny. Mamy błękitne niebo i wiosnę. Moja mama i tato byliby ze mnie niezwykle dumni – i prawdopodobnie są. Nigdy nawet nie marzyłem o takim dniu. Gdyby taka myśl przebiegła nam przez głowy na początku działalności w Liverpoolu, na pewno zamienilibyśmy ją w nierealny żart. Jestem dumny z tego, że jestem Brytyjczykiem. Cudowny dzień. Odbyłem daleką drogę z tarasu domu w Liverpoolu.

Rod Stewart

Piosenkarz został odznaczony tytułem szlacheckim w 2016 roku i tym samym znalazł się wśród tysiąca osób, które zostały nim uhoronowane. Rod Stewart tak skomentował tą nominację:

Dziękuję Jej Wysokości i obiecuję, że będę go godnie nosił