Eros Ramazzotti wraca w wielkim stylu. Posłuchaj nowego albumu "Battito Infinito” » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eros Ramazzotti wraca w wielkim stylu. Posłuchaj nowego albumu „Battito Infinito”

Eros Ramazzotti wraca w wielkim stylu. Posłuchaj nowego albumu „Battito Infinito”

Oto powrót w wielkim stylu! Eros Ramazzotti prezentuje nowy album „Battito Infinito”. W ramach promocji krążka, legenda popu z Włoch odwiedzi Polskę. Wydawnictwo promują single „Ama” oraz „Sono” – duet z Alejandro Sanzem.

Wspólnym motywem łączącym wszystkie 12 utworów z „Battito Infinito” jest uniwersalna miłość. Zaczynając od „Ama”, Eros opowiada nam o magii („Magia”) swojej miłości do syna Gabrio Tullio. W „Figli della terra” (w duecie z Jovanottim) przygląda się miłości do życia i otaczającej nas natury. na nierozerwalne związki W „Ti Dedico” skupia się na silnych związkach, a w „Nessuno a parte noi” – na miłości, która może przezwyciężyć wszelkie trudności.

Utwory „Gli ultimi romantici” oraz „Eccezionali” Eros dedykuje tym, którzy wciąż wierzą w wartość i nieskończony potencjał miłości samej w sobie. Wśród wszystkich chwytających za serce piosenek, jest sporo miejsca na optymistyczne dźwięki i latynoski pop, chociażby w „Madonna de Guadalupe”, „Ritornare a ballare” i „Sono” z Alejandro Sanzem. Album zamykają pierwszy i jedyny popowy utwór skomponowany przez Maestro Ennio Morricone, „Ogni volta che respiro” i w końcu tytułowy „Battito infinito”

Albumu w całości możecie posłuchać poniżej.

Eros zdecydował się na współpracę z czołowymi gwiazdami włoskiej sceny muzycznej i międzynarodowego kalibru: Michaelem Landau na gitarze oraz Keithem Carlockiem, byłym perkusistą Stinga i Jamesa Taylora.

Dyrektorami kreatywnymi i wizualnymi projektu są Sergio Pappalettera oraz Studio Prodesign. Okładka albumu to zrobione w meksykańskiej studni cenota zdjęcie autorstwa Mario Botty. Resztę fotografi zdjęć wykonał Maki Galimberti.

Już 2 maja 2023 roku Eros Ramazzotti wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi.

Przez ponad 35 lat kariery, Eros Ramazzotti sprzedał 70 mln płyt na całym świecie i zgromadził ponad 2 miliardy streamów.

Polecamy również: